Trofeo Cittá di Jesolo 2021  

Eva Skořepová | 20.06.2021

Po dlouhé více než rok dlouhé přestávce se konečně otevřela možnost uspořádat závody v lodní třídě 2.4mR. Jeden z prvních závodů se konal o víkendu 5.–6. června 2021.


Je to tradiční závod severoitalské ligy. Pro letošní rok byl tento závod zařazen do série Evropského poháru EUROSAF.
 

 

Do místa konání jsem odjel o den dříve, abych v pátek měl dost času a klidu na přípravu lodě a malý trénink v přístavním bazénu. Přístav je umístěn asi kilometr od ústí řeky do moře. Je tedy třeba počítat s minimálně hodinou, než se závodníci dostanou po řece a pak malým příbojem ke startovní linii umístěné asi 2 km od břehu/pláží u města Lido di Jesolo.

 


 
Po celou dobu bylo naštěstí příjemné slunečné počasí, střední vítr jižních až východních směrů. Menším problémem byl poměrně silný mořský proud rovněž z východního směru. Tento proud způsobil některým závodníkům problémy při obeplouvání bójek a při dotyku penalizaci.
 
Na startu se sešlo 24 závodníků ze 6 zemí: ITA, SUI, GER, AUT, CRO, CZE.
Překvapením byl nováček ze Švýcarska, který ihned útočil na první místo. Posléze vyšlo najevo, že se jedná o velmi zkušeného závodníka ve třídě Star.

 


 
Prvenství přece jen obhájil současně nejlepší italský (možná i evropský) závodník Antonio, přestože byl Švýcar Urs z jedné rozjížďky diskvalifikován, získal 2 místo. Třetí místo získal místní matador Angelo.

 


 
Závod byl velice dobře organizován, samozřejmě s ohledem na současné restrikce. Dokonce jedno auto městské policie a jeho posádka pomáhala v závěru dne při jeřábování lodí a transportu vleků. Závěrečný ceremoniál se konal ve venkovních prostorách restaurace za účasti, jak je v Itálii zvykem mnoha sponzorů, policie, kapitanátu, místních úřadů atd. Mimo hlavní ceny mně byl rovněž předán pohár pro účastníka z nejvzdálenějšího místa.
Alex Sadílek, CZE 4
 
 
Výsledky:
1. Antonio Squizzato, ITA
2. Urs Infanger , SUI 
3. Angelo Boscolo, ITA
..
8. Alexander Sadílek, CZE
 
Kompletní výsledky lze najit na FB stránce České asociace lodní třídy 2.4mR:
Czech 2.4mR class association | Facebook
 
 
 
 
 
 


nahoru
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
SOUHLASÍM VÍCE INFORMACÍ