Top ten na mistrovství světa pro Alessii Palanti

Eva Skořepová | 23.10.2023

Přála si další medaili. I když to tentokrát necinklo, osmé místo na mistrovství světa do 21 let v olympijské třídě ILCA 6 je parádní výsledek. Navíc to v marockém Tangeru nebylo vůbec snadné.


Mistrovství světa do 21 let v olympijských třídách ILCA 6 dívky a ILCA 7 chlapci se konalo od 15. do 22. října. Na startu bylo 66 závodnic a mezi nimi jediná česká zástupkyně Alessia Palanti, která závodí za pražský Yacht Club CERE.

 

 

 

„Závod byl dlouhý, vystřídaly se během něj všechny druhy podmínek – od slabého větru až po extrémně silný, slunce i déšť, ani nebylo moc teplo. S osmým místem nejsem úplně spokojená, myslela jsem na medaili. Na druhou stranu jsem ráda, že jsem hodně zlepšila starty, s nimiž jsem měla v poslední době problém. Také rychlost jsme měla dobrou, ale udělala jsem moc taktických chyb při křižování proti větru. Dva dny, kdy foukal hodně silný vítr, tak se jela jen jedna rozjížďka denně. Mám tyhle podmínky ráda, ale poprvé jsme se převrátila a dojela sedmá, až poslední den mi to vyšlo a úplně poslední jízdu jsem vyhrála. Je to taková tradice, když nejedu úplně podle svých představ, tak vyhraji poslední rozjížďku…,“ zhodnotila průběh závodu Alessia.

 

 

Úspěšný tým ze Sardinie: Alessia Palanti s Italkou Sarou Savelli, která s ní trénuje v Cagliari a v závodě skončila šestá, a dvěma trenéry Enricem Canu a Albertem Nieddu.

 

V Maroku se jí moc nelíbilo a není divu. „Lodě jsme měli na pláži, takže písek byl úplně všude. Moře bylo strašně špinavé, všude plavaly plasty a mrtvé myši. Také chodit mimo jachtklub prakticky nešlo, jednak jsme neměli moc času a pak jako dívky jsme měly strach. Všichni místní chlapi se na nás snažili mluvit a pískali na nás, když jsem měly na sobě sukni a normální tričko. Chtěly jsme chodit do posilovny, ale blízko jsme dokázaly najít jenom posilovnu pro muže. Necítila jsem se tam dobře a nikdy jsem nešla ven sama,“ popsala situaci Alessia.

 

 

8. místo na MSJ U21 - gratulujeme!

 


Více o závodě: https://2023ilcau21.ilca-worlds.org

 

Kompletní výsledky:
https://vilamourasailing.sailti.com/en/default/races/race-resultsall/text/2023ILCAU21WC-en/menuaction/race

 

 

Závodníci v článku

Starší články z kategorie Reprezentační družstvo

Včera skončil Autumn Cup tříd ILCA v Torbole na Gardě. Zúčastnila se ho početná česká výprava....

SpS třídy Optimist se pod vedením trenéra Jakuba Halouzky zúčastnilo Mezinárodního mistrovství...

Dnes začíná evropský šampionát třídy Formula Kite v anglickém Portsmouthu, který nabízí jednu ...

O víkendu 16.–17. 9. 2023 se Linda Dokoupilová z Jachtklubu Brno pod vedením trenéra Romana Ba...

Mistrovství světa do 21 let v olympijské třídě iQFoil proběhlo předposlední srpnový týden na š...

Zobrazit všechny články


nahoru