V portugalském Portimau se od 16. do 23. května uskutečnilo mistrovství Evropy v lodní třídě iQFOIL, kde se představila čtyřčlenná česká reprezentace. O povedený výsledek se postarala Kateřina Švíková, která se probojovala do zlaté skupiny a obsadila konečné 24. místo.
„Nebyly to jednoduché závody, protože jsme měli dvě rozdílné podmínky. Kvalifikační rozjížďky se jely na jeden směr větru, kdy foukalo mírně ze břehu a nebyly vlny. Ve zlaté skupině se ale vítr otočil a přišly velké a nepříjemné vlny,“ hodnotila podmínky Švíková.
Postup do zlaté skupiny mezi nejlepší závodnice brala česká reprezentantka jako jeden z hlavních úspěchů šampionátu. „Úroveň byla opravdu vysoká a každá malá chyba v kvalifikačních rozjížďkách mohla znamenat ztrátu místa. Už samotný postup jsem proto brala velmi pozitivně,“ vysvětlila.
Ve zlatém fleetu pak dokázala držet stabilní výkony. „Potvrdila jsem si, že zvládnu jak poryvový vítr, tak velké vlny, kde každá chyba stojí hodně. Proto mě těší, že se mi dařilo stabilně dojíždět. Ale přece jen mě trochu mrzí, že se mi nepodařilo zajet výsledek v top 10, který by mě posunul ještě výš, ale věřím, že konzistence je klíč k úspěchu,“ uzavřela Švíková.

Další dvě české reprezentantky se představily ve stříbrné skupině. Kristýna Piňosová obsadila 42. místo, Nela Sadílková skončila na 44. příčce. Jediný český mužský reprezentant David Drda se rovněž probojoval do stříbrné skupiny a evropský šampionát dokončil na 66. místě.
Kompletní výsledky jsou k dispozici zde.