Supercup na Balatonu

Eva Skořepová | 11.06.2019

Čeští závodníci třídy Bic Techno 293 se zúčastnili ve dnech 8.–9. 6. závodu ze seriálu Supercup na Balatonu v Maďarsku. 
Celkem 8 dětí z ČR závodilo spolu s maďarskými a slovenskými závodníky v kategoriích U17, U15 a U13. Vítězem v kategorii U17 se stal David Drda z Delfínu Jablonec, na celkovém 3. místě a zároveň druhá dívka byla Kristýna Piňosová z TJ Rapid Brno, třetí dívka potom Kateřina Altmanová z Lokomotivy Plzeň.
 
V kategorii U15 zvítězila Nela Sadílková z Delfínu Jablonec, druhá byla Kristýna Chalupníková z TJ Rapid Brno a třetí Markéta Štepánková opět z Delfínu. V kategorii U13 na stupních vítězů stála Saška Lojínová.
 
První den závodu foukal krásný vítr o síle až 12 m/s, bohužel se otálelo se startem a v průběhu dne pak slábl. Druhý závodní den již foukal velmi slabý vítr a v něm se odjely pouze 2 rozjížďky. I tak naše windsurfingová mládež ukázala, že umí zajet krásně ve všech podmínkách a prosadí se mezi zahraničními závodníky. 
 
Pořadatelé dětem po celý den nabízeli nápoje a jídlo, což bylo opravdu milé. Při čekání na vítr se pořádala soutěž ve freestylu, kde se předvedl i Jan Kuchař, který stál na stupních v kategorii U13 jako stříbrný. 
 

 


nahoru
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
SOUHLASÍM VÍCE INFORMACÍ