Stříbrná plachta v Poznani

Eva Skořepová | 05.08.2020

Čtyři naši Optimisté vyrazili na trénink a závody do Polska. Po vydařeném tréninku se zúčastnili o prodlouženém víkendu od 31. července do 2. srpna závodu Stříbrná plachta na jezeře Kierkz v Poznani.
Třídenní trénink na jezeře Kierkz byl povedený. Foukalo pravidelně 10–12 m/s a naši závodníci trénovali jsme společně s Poláky a trenérem Tomaszem Figleroviczem.

 

V závodě startovalo přes 300 závodníků třídy Optimist, kteří byli rozděleni na mladší a starší. V pátek se odjely čtyři rozjížďky, zbylé dva dny už bohužel nefoukalo. Nejlépe z našich si vedl František Burda, který skončil na 22. místě z 239 lodí v mladší kategorii. Rozjížďky zajel 14, BFD 6 a 6.
 
Celkové výsledky: https://portal.psko.pl/Wyniki/Lista/280?k=2


Naši závodníci nyní pokračují dalším tréninkem na jezeře Siecino, kde bude následovat Mistrovství Polska do 11 let. „Nejdříve foukalo 9–11 m/s a potom to zesílil až na 13 m/s. Jezero je velké jako tři Mácháče a dlouhé 7,5 km. Stoupačku jsme jeli 70 minut. Na závod trénuji společně s Lili Dymákovou a ještě s námi trénuje Kristýna Flosmanová,“ popsal včerejší trénink František Burda.
 
 


nahoru
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
SOUHLASÍM VÍCE INFORMACÍ