South East European Open Optimist Cup

Dana Dvořáková | 10.05.2011

Úspěch našich závodníků na pohárové regatě z kalendáře IODA - South East European Open Optimist Cup (SEEOOC), 5. - 8. 5. 2011, Palić, Srbsko - souhrnná zpráva

O uplynulém prodlouženém víkendu proběhl v nádherném srbském lázeňském městečku Palić svého druhu jedinečný pohárový závod z kalendáře IODA (International Optimist Dinghy Association). Možnosti poměřit své síly s velkou mezinárodní konkurencí 70 závodníků z 8 zemí a pod dohledem přísné mezinárodní jury akreditované IODA ve vzdáleností vůbec nebližším závodě odpovídajícím IODA standardům, jen pouhých 500 km po dálnici z Brna, využili, bohužel, jen dva čeští optimisté: Martin Kmenta (1999, CZE 432) a Veronika Živná (1998, CZE 70). Sportovní úroveň závodu předčila očekávání a nepochybně se na ní podepsala nejen obrovská snaha pořadatelů z JK Gemax a z JK Palić, ale také nebývale aktivní mezinárodní jury. Závodnímu poli dominovali jachtaři z Maďarska, kteří zaslouženě vyhráli nejen většinu individuálních cen, ale zvítězili také v hodnocení týmů. Absolutním vítězem se ovšem stal Černohorec Ivan Pušić. Také naši závodníci potěšili velmi dobrými výsledky: Veronika se umístila v celkovém pořadí mezi 70 závodníky na nádherném 19. místě a v odděleném hodnocení dívek byla 9. z 28. Martin obsadil v celkovém pořadí pěkné 29. místo a mezi 24 chlapci do 12 let obsadil výborné 5. místo. Závodilo se v proměnlivém větru od 6 do 12 kts s poryvy až do 16 kts na pro nás méně obvyklé 2-kolové trati se 3 stoupačkami, 2 zaďáky zakončenými bránami a jedním raumem. O pořadí se rozhodovalo hlavně na stoupačkách. …

Boris Živný, YC SK Mondi Štětí

Starší články z kategorie Závody

Zpráva ze závodu

43rd French Olympic Sailing Week

29. 4. – 1. 5. 2011, Berlín Cup – Středoevropský pohár

Již třetí úspěšné soustředění optíků na Rybniku v Polsku

Nové Mlýny hostily o Velikonocích mistrovství republiky třídy 2.4mR, díky účasti německých závodn...