SOUSTŘEDĚNÍ SCM LIPNO – JESTŘÁBÍ 2006

Antonín Mrzílek | 04.09.2006

Před MČR tříd 470 a 4.7 se uskutečnilo soustředění všech „větších“ tříd ve středisku Jestřábí.

Závodníci se sjeli v neděli 27. srpna večer. V pondělí dopoledne nastala příprava lodí a člunů a v půl dvanácté už začal pětihodinový trénink ve středním větru. Z důvodu deštivého počasí vzal za své kondiční výlet na kolech. Před večeří se každý den uskutečnil rozbor dne s využitím videokamer.

Pondělní večer závodníci i trenéři vyslechli poutavou přednášku Karla Švece, odborníka na meteorologii.

V úterý foukal střední vítr převážně jihozápadních směrů a čtyřiapůlhodinový trénink opět skončil pěknou sprškou z nebe. Před večeří vyrazili účastníci na bicyklech do Horní Plané a také zpět.

Středeční den nejprve vypadal na cyklistický výlet, ale po snídani již začalo pofukovat a nakonec z toho bylo odpoledne pěkných 9-11 metrů v sekundě.

Cyklistickou vložku předčasně ukončil černý mrak, před kterým závodníci jen taktak ujeli.

Úterní i středeční večer byl věnován překladu a rozboru nového DVD od Jima Saltonstalla. Probírala se technika jízdy.

Poslední den soustředění před důležitým závodem vál již od rána svěží západní až severozápadní vítr a v poryvech dosahoval až 14 m/s. Některé posádky nechtěly riskovat poškození materiálu před MČR, takže si již připravovaly lodě. Většina však vyjela a během tříhodinového tréninku se věnovala startům a technice jízdy, zejména obratům a halzám.

Ve 14 hodin bylo poslední letošní soustředění zakončeno. Závodníkům se věnovali trenéři Michal Hrubý, Jakub Kozelský a Tonda Mrzílek. Během posledních dnů se pak přidávali ke společnému tréninku i účastníci CERE regaty, kteří přijeli s předstihem.

tm
Přílohy ke stažení

  lh_jestr800.jpg (121K)
  img_1359.jpg (289K)
  mm_jestr.jpg (212K)


nahoru
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
SOUHLASÍM VÍCE INFORMACÍ