Soustředění SCM 29er na Lago di Garda

Dana Dvořáková | 07.04.2015

Od 21. března se v C.V. Arco na Gardském jezeře konalo další zahraniční soustředění lodní třídy 29er. Akce se velmi vydařila a účastníci zaznamenali další výkonnostní posun

Během soustředění bylo možné trénovat jak ve slabším, tak i silném větru o rychlosti přes 30 uzlů. Velké poděkování patří Danu Vítovcovi, který se svým člunem zajišťoval podporu pro “B” tým a dohlížel na bezpečnost.

Na závěr soustředění se závodníci zúčastnili tradičně dobře obsazené Easter Regatty. V té se podařilo odjet celkem osm rozjížděk v silném a velmi silném větru. Z našich posádek si nejlépe vedla Nikol Staňková s Johanou Kořánovou. Ty obsadily celkové 5. místo a s velkým náskokem vyhrály kategorii dívek. Další naší posádkou v TOP 10 byli na 7. místě Václav Brabec a Ota Dvořák.

Milým překvapením jsou výsledky Sáry Tkadlecové a Blanky Maršálkové, které jely první společný závod, ale výborně startovaly a na návětrné bóji měly téměř vždy velmi dobrou pozici. Po nezbytném rozježdění tato posádka jistě poskočí i výsledkově kupředu.