RS Games

Eva Skořepová | 07.09.2018

3 týdny závodění, 1300 závodníků, 900 lodí a 30 národů tato čísla a mnohem více, to byl největší anglický závod pro malé plachetnice. Součástí oslav 25 let od založení firmy RS Sailing bylo letos mistrovství světa lodních tříd RS Aero a RS500 a mistrovství Evropy lodních tříd RS Feva a RS700. Ve všech výše uvedených lodních třídách měla Česká republiky zastoupení.


 

Úvodní týden tohoto svátku jachtingu patřil lodní třídě RS Aero kde závodilo 7 českých závodníků v konkurenci 208 plachetnic. Čeští závodníci bojovali ze všech sil, ale na „mořské“ národy prostě nestačili. Nejlepším z Čechů byl Petr Bryx, který obsadil 69 pozici v lodní třídě RS Aero 7.

 

 

 

 

Následující týden závodila lodní třída RS Feva, kterou zde reprezentovalo 8 českých posádek. Počasí bylo v průběhu jejich závodního týdne velmi proměnlivé – závod začal extrémně silným větrem a byl zakončen příjemným větrem o síle 8 uzlů. Závodilo se v mlze, za sluníčka, ale i za deště. Prostě mistrovství Evropy, tak jak má být. A výsledky? Brněnská posádka Víťa Huk s Lukášem Dadákem předvedli to nejlepší a vyrovnanými výsledky si doplachtili pro 22. místo ze 115 lodí.

 

 

 

 

Milan Hájek, který trénoval Fevy předchozí týden jen přeskočil z trenérského člunu do jeho nové plachetnice RS700 a tím začalo mistrovství Evropy lodní třídy RS700. Šampionát byl velmi větrný a poslední den se kvůli velmi silnému větru dokonce vůbec nezávodilo. Milan Hájek, který zde obhajoval evropský titul, po technických potížích a bolestech zad obsadil celkové 4. místo. Český tým zde zastupovalo celkem 5 posádek.

 

 

 

Závěrečným závodem RS Games bylo mistrovství světa lodní třídy RS500, kde závodili 2 české posádky. Naši borci se snažili ze všech sil, ale tentokrát jim to štěstíčko nepřálo. Tak snad příští rok v České republice, která hostí mistrovství světa 2019. Nejlepší českou posádkou byla rodinná posádka Miloš a Adam Buřilovi.

 

Česká výprava měla zastoupení také v mezinárodní JURY, ve které jako její místopředseda působil Václav Brabec.

 


nahoru
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
SOUHLASÍM VÍCE INFORMACÍ