PRVNÍ AKCE SCM PŘI YC CERE SE VYDAŘILA

Antonín Mrzílek | 2010-04-01 11:58:37.000

Skupina čtyř lodí Optimist zažila na Gardě v Torbole po pět dnů výborné podmínky. Vítr, až na čtvrtý den, kdy jsme mohli jezdit jen hodinu, vál většinou kolem 8-15 uzlů a teplota byla docela snesitelná.

Někteří závodníci již byli na individuálních akcích v Chorvatsku, Slovinsku a Španělsku, ale přesto zejména halzy nemají dobře zvládnuté. Takže se trénovaly manévry, ale hlavně jízda na zadní a boční kurzy. K tomu nám podvakráte pomohla místní známá termika. Ve dvou dnech byl trénink zaměřen na krátké a střední taktické rozjížďky a manévry.

Poslední den tréninku jsme přistáli rovnou v Rivě, kde závodníci pojedou asi největší světový závodu třídy Optimist s účastí přes 1000 lodí z celého světa.

Optimisty hned vystřídaly čtyřistadvacítky. Tato výprava bohužel dovezla z Brenneru deštivé a chladné počasí: )

Z Torbole Tonda Mrzílek

Starší články z kategorie Reprezentace a významné akce

Na Mallorce panoval proměnlivý vítr a některé třídy neodjely žádnou jízdu. Radialistky však ano a...

V chorvatské Pule v marině Bunarina proběhlo první březnový týden soustředění třídy 2.4mR. Kromě ...

Jaro je tu a s ním i pravidelná oslava svátku svatého Patrika. Tak proč ji nespojit i s trochou j...

Jako každoročně předkládám zprávu o činnosti Sportovního centra mládeže a Sportovního střediska z...

Asociace lodních tříd RS Tera a RS Feva nabízí možnost charteru plachetnic během letošního Mistro...

Zobrazit všechny články