Průběžná zpráva z MEJ 420 a 470

Dana Dvořáková | 13.08.2007

V neděli skončily v holandském Medembliku kvalifikační rozjížďky třídy 470 kombinovaného MEJ 420 a 470.

V neděli skončily v holandském Medembliku kvalifikační rozjížďky třídy 470 kombinovaného MEJ 420 a 470. Tři juniorské posádky 470 se v 117-ti členném startovním poli snažili o co nejlepší umístění. Posádka Bobek-Bobek vyrovnanými výsledky postoupila do zlaté skupiny z 15.místa celkového průběžného pořadí, když vyhráli poslední kvalifikační rozjížďku své skupiny. Posádka Fiala-Škoda měla smůlu hned v první rozjížďce, když se jim po nezaviněné kolizi krátce po startu převrátila loď. Přes dobré výsledky je další nevydařená rozjížďka odsunula na 50.místo, což znamená účast ve stříbrné skupině. K účasti v této skupině chyběly posádce Koutná-Preibischová pouhé 2 body, když pro technické problémy při balení spinakru v poslední rozjížďce ztratily minimálně 10 míst.

Na lodích 420 přijely sbírat zkušenosti posádky Dymák-Steiner a Kafková-Dymáková. Mezi 116 loděmi, které startují ve 2 skupinách, se nedokázali prosadit na startu a dopláceli na nezkušenost s jízdou na spinakr ve vlnách.

JB

Starší články z kategorie

18. - 19. 08. 2007

25. - 26. 8. 2007, jezero Žernoseky

Úterý 7. srpna 2007, YC CERE

Úspěšný comeback na Laser Radial

Ve dnech 26. – 29.7.2007 se jsem zúčastnil jubilejního závodu 45.Beskydská regata – M...