Pohár města Kroměříže

Eva Skořepová | 19.11.2019

O uplynulém víkendu 16.-17. 11. proběhl poslední závod letošní termínové listiny na asi nejmenší vodě v České republice na Štěrkovišti Hráza v Kroměříži. 
Týden dopředu předpovědní modely slibovaly krásné jachtařské podmínky – vítr 8-15 m/s, sluníčko a 15 °C. Na startu se sešlo pět Laserů 4.7 a deset Optimistů. Předpověď opravdu vyšla a již od samého rána vítr zesiloval. Sice sluníčko se neobjevilo, spíš ranní přeháňka, ale na start první rozjížďky vyrazilo kompletní závodní pole, bohužel první rozjížďku dokončily vždy jen vedoucí lodě a zbytek závodníků skončil v péči záchranného teamu.                                                                             

 

Následovalo AP nad H pro velmi silný a poryvový vítr, a zcela nezvykle na poměry Štěrkovny se čekalo na břehu na zeslábnutí větru na akceptovatelnou hodnotu někde v rozmezí 6-12 m/s. Po 13. hodině závodníci vyrazili opět na vodu a skoro do tmy ujeli pěkných 6 rozjížděk.                      

 

Po tradiční pasta party pro závodníky proběhla tombola a následoval společenský večírek rodičů a přátel jachtingu. 

 

V neděli po rozpuštění nízké oblačnosti, které to trvalo docela dlouho, šli závodníci na vodu až po 11. hodině a do 13. hodiny odjeli dalších 5 slušných rozjížděk ve větru 4-8 m/s. Následovalo slavnostní vyhlášení výsledků závodu a ukončení letošní sezony.

 

 

Velké díky patří již tradičnímu organizačnímu teamu, závodníkům za účast a bojovnost, ale hlavně musíme poděkovat sponzorům: Mercedes -Benz Ostrava, Kitebording.cz, Gul, Město Kroměříž, Pekárna Svoboda-Březík.
A na jaře v roce 2020 AHÓÓJ!
Za Lodní Sporty Kroměříž Petr Přikryl

 

Výsledky:   https://www.sailing.cz/vysledky/192303

 


nahoru
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
SOUHLASÍM VÍCE INFORMACÍ