Po prvním dnu na druhém místě

Eva Skořepová | 06.04.2018

Na Floridě začalo mistrovství světa třídy RS Feva, kterého se účastní i čtyři české posádky, celkem 51 lodí z 11 zemí.


Po prvním závodním dnu a třech rozjížďkách je posádka Jakub Dobrý a Veronika Cibulková na skvělém druhém místě! Dívčí posádka Anna Justová s Nelou Viščorovou jsou celkově třinácté a třetí v kategorii dívek.

 

 

Zde je hodnocení českého týmu:

„První závodní den byl pro všechny značně smolný. Vše začalo při výjezdu trenérů na vodu, kdy jim na charterovém člunu znenadání upadl propeler. Naštěstí se podařilo chytit trenéra rakouského týmu – kterému tímto ještě jednou děkujeme a který náš tým dopravil do závodního prostoru. Závodí se na okruhu A poměrně daleko na moři, kam vyrážíme proti silnému proudu v místním kanále. Zde se ovšem smůla lepila na paty i závodní komisi. V číslech: téměř 7 hodin na vodě, 3 ujeté rozjížďky (komise dělala vše pro to, aby se odjely 4 – z našeho pohledu však zcela zbytečně) a DESET STARTOVNÍCH PROCEDUR! Osm procedur bylo startováno na černou vlajku, kterou vystřídalo 5x cca 20 vteřin před startem AP. Jeden start byl čistý, dva bohužel velmi nešťastné – bylo vyloučeno 26 lodí! Více než polovina startovního pole!

 

Vítr byl po celý den spíše slabší 3,5–4,5 m/s. Největším neštěstím byla extrémně krátká čára, cca 60–70 metrů. Tato kombinace bohužel nesedla našim posádkám a výsledky nejsou chvályhodné. Čekáme světlé a větrnější zítřky, delší startovní čáru a lehce rozumnější komisi. Jinak je tady moc pěkně a jsme hezky opálení/spálení – dnešní UV index byl 11 - ani nevím, že tolik může být...“

 

Výsledky:

  1. USA6851 Dieter Creitz & Conrad Miller  
  2. CZE6965 Jakub Dobry & Veronika Cibulkova   
  3. GBR7063 Ben Hutton-Penman & Abi Jayasekara       
  4. GBR6985 William Caiger & Becky Caiger        
  5. CHN6970 Ouynag Huiyun & Ouyang Huixin       

 

Kompletní výsledky zde   

 

Video zde   

 


nahoru
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
SOUHLASÍM VÍCE INFORMACÍ