Parádní vítězství na Gardě

Eva Skořepová | 03.05.2021

Během prvního květnového víkendu se na Gardě jela odložená Easter Regatta třídy 29er, kterou vyhrála česká posádka bratrů Michala a Lukáše Krsičkových z Yacht Clubu CERE. Závodila také třída ILCA. 

Třída 29er startovala poprvé v sobotu 1. 5. odpoledne. Vítr byl slabý a žádnou rozjížďku se nepodařilo odjet. V neděli si jachtaři proto museli přivstat a v ranním větru odjeli dvě rozjížďky – první v silném a druhou ve středním větru. Třetí rozjížďka se jela ve slabším odpoledním větru. Tu bratři Krsičkové vyhráli a vybojovali tak celkové vítězství ve velmi dobře obsazeném závodě 52 lodí z pěti zemí. Lukáš Dadák s Dan Viščor vezou domů 17. místo a Vojta Cibulka s Petrem Tupým 24. místo.

 

 

Pod vedením trenéra Davida Křížka se závodu zúčastnily tři české posádky: „Musím pochválit nejen bratry Krsičkovy, ale i ostatní dvě posádky. Naším cílem je vždy skončit v první polovině startovního pole, a to se podařilo,“ chválí trenér. „Začala se projevovat zimní příprava, kterou jsme letos absolvovali. Michal s Lukášem získali jistotu startů, zlepšili techniku i taktiku. Mají na to dojíždět i na velkých regatách v první desítce. Tady prodali vše, co se naučili a je z toho zlatá medaile. Musím ale říct, že výsledek byl lepší než výkon, stále jsou tam drobné chyb, na kterých musíme pracovat,“ zhodnotil reprezentační trenér. 

 

 

„Překvapivě jsme zúročili také trénink, který proběhl před týdnem na Nechranicích. Stejně jako teď na Gardě se tam vystřídaly všechny druhy podmínek, a to se posádkám pro závod hodilo,“ dodal.

 

 

 

Ve stejné době závodila na Gardě i třída ILCA. Zúčastnila se i Alessia Palanti, ale ve dvou rozjížďkách, které třída ILCA 6 odjela se jí nedařilo a skončila na 35. místě.

 

Výsledky třídy 29er: https://www.circolovelaarco.it/regate-lago-di-garda-2021/easter-regatta-2

 

Výsledky třídy ILCA: https://www.circolovelatorbole.com/clientfiles/regatta/attachments/20210502144549_default.htm

 

Starší články z kategorie Reprezentační družstvo

Mistrovství světa olympijské třídy RS: X proběhlo jako jedna z posledních významných akcí před...

Trenérka SpS třídy Optimist Nikol Staňková byla vybrána do mentoringového programu Ženy ve spo...

Sen o olympiádě v Tokiu pro české závodníky třídy ILCA 7 (Laser) a závodnice třídy ILCA 6 (Las...

Dnes (19. 4.) začíná ve Vilamouře další závod, který nás eminentně zajímá. Evropská kvalifikac...

Ondřej Teplý skončil stejně jako loni dvanáctý na evropském šampionátu olympijské třídy Finn. ...

Zobrazit všechny články


nahoru