Pálavská regata

Dana Dvořáková | 11.05.2006

Roztápění ledů na Pálavské regatě...

Ve dnech od 5.5 do 7.5.2006 se sjeli na Nových Mlýnech jachtaři ze všech koutů jak českých, tak slovenských, polských, rakouských a maďarských. Za to, že všichni přežili minulý víkend, byli tentokrát odměněni nádherným teplým a větrným počasím. Závodníci se začali sjíždět ve čtvrtek večer a v pátek ráno závod mohl začít. Všichni se sešli u slavnostního, zahajovacího ceremoniálu, který natěšil všechny závodníky na vodu. Všichni nervózně obcházeli břehy a vyhlíželi vítr. Naskakující vítr dosahující max 5m/s, se zdál být tím pravým signálem pro vyjetí na vodu. Za mírně skákajícího a nestálého větru se v pátek odjelo pár rozjížďek. Po náročném závodění už na všechny čekalo voňavé prasátko, které bylo zlatou tečkou po únavném dni. Mladší se rozutekli do postelí, starší do sklípků a někteří horlivě fandili naším hokejistům pod Red-Bull stanem.

Sobota přinesla krásné, slunné a později i větrné počasí. Ráno všichni odpočívali na sluníčku a odpoledne se zase zvedl větřík, tentokrát poněkud silnější. Na startu foukalo v nárazech do 10 m/s, ale postupně vítr slábnul. Odjely se další rozjížďky v nádherném regulérním větru. Večer nám přijela rozpumpovat krev v žilách skupina Fireballs. Musím přiznat, že to bylo skvělé protáhnutí svalů po vodě a tyto ,,ohnivé koule´´ ve všech zanechali nezapomenutelné zážitky.

Nedělní ráno nás probudilo svěžím větříkem a za postupně lehajícího vánku se odjely rozjížďky uzavírající celý závod. Vyhlášení výsledků proběhlo velmi elegantně a všichni mohli spokojeně odjet zpět domů. Z mého pohledu byl tento závod více než vydařený a před pořadateli a organizátory klobouk dolů. Těším se na další dobrodružné závody a na zážitky s nimi spojené. Aloha a zase příště ;)

Kiki Packová

Výsledky:

Evropy: 49 lodí, 7 rozjížděk Laser: 31 lodí, 8 rozjížděk

1. Směšný Marek 1. Čutka Jan

  1. Chlup Zdeněk 2. Trčka Martin
  2. Kubík Michal 3. Hrubý Karel

Laser Radial: 8 lodí, 8 rozjížděk Finn: 22 lodí, 9 rpzjížděk

1. Fenclová Veronika 1. Vinčec Gasper (SLO)

2. Norulák David (SVK) 2. Lidařík Rudolf

3. Andel Michal (SVK) 3. Hrubý Michal

420: 11 lodí, 9 rozjížděk

1. Bobek Ondřej

Bobek Pavel

2. Mayerbergová Ilona

Huková Tereza

3. Koutná Martina

Preibischová Michaela


nahoru
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
SOUHLASÍM VÍCE INFORMACÍ