Optimisti na Gardě – Ora Cup 2020 a Trofeo Simone Lombardi

Eva Skořepová | 19.08.2020

Jiří Tomeš v závodě cadetů mladších žáků) skončil dvakrát v první desítce.O prodlouženém víkendu 7.–9. srpna se v Circolo Vela Arco uskutečnil 25. ročník závodu Ora Cup. Regaty se zúčastnilo téměř 300 závodníků ze 14 zemí.
 
Na startu nechybělo deset českých závodníků (dva cadeti a osm juniorů). V průběhu tří dnů se odjelo všech devět plánovaných rozjížděk, a to v celé škále jachtařských podmínek. Od středního odpoledního větru zvaného ora přes odpolední slabý větřík druhý den závodu až po silný ranní peler. V kategorii cadetů zabojoval Jiří Tomeš, který zvlášť poslední den při nejsilnějším severním větru získal famózní jízdou vynikající celkové 7. místo.

 

 

V kategorii juniorů si nejlépe s těžkými rozmanitými podmínkami a obrovskou konkurencí poradil Jeremiáš Přikryl, který obsadil 77. místa.
 
Celkové výsledky:
http://www.circolovelaarco.it/images/ORA_CUP_ORA_2020/Juniores_Day3.pdf 
 
Po jednodenními oddechu a přejezdu do jachtklubu Fraglia Vela Malcesine se od 11. do 13. 8. naši závodníci zúčastnili 26. ročníku závodu Trofeo Simone Lombardi. Závod byl bohužel poznamenán velice proměnlivým počasím, bezvětřím, deštěm a bouřkami v okolí. Pouze druhý den ráno byly dobré jachtařské podmínky při severáku, kdy se odjely tři pěkné rozjížďky z pěti odjetých a devíti plánovaných. Z našich závodníků si nejlépe vedl opět v kategorii cadetů Jirka Tomeš, když skončil na vyhlašovaném 9. místě. V juniorech Lukáš Kraus skončil na pěkném 39. místě.
 
Celkové výsledky:
http://fragliavela.sailti.com/it/default/races/race-resultsall/text/trofeo-simone-lombardi-2020-it


 
 
 
 
 


nahoru
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
SOUHLASÍM VÍCE INFORMACÍ