O krále Prahy 2019

Eva Skořepová | 11.11.2019

MČR v týmovém jachtingu třídy Optimist

 

V termínu 8.–10. listopadu se v Praze v YC CERE konal poslední závod letošní sezony. Závodníci třídy Optimist sestavili 16 tříčlenných týmů z celé České republiky se utkali se titul mistrů ČR v team racingu.


 

Po pátečním bezvětrném dnu, který organizátoři v čele s hlavním rozhodčím a předsedou ČSJ Radimem Vašíkemzpestřili závodem na paddleboardech, se v sobotu za středního větru a občasného deště odjelo neuvěřitelných 105 rozjížděk. Systém losování jednotlivých rozjížděk byl poněkud komplikovaný, ale nakonec bylo dokončeno šest kol základní části (čtyři kola stačila na to, aby bylo mistrovství platné) – každé kolo znamenalo osmrozjížděk, v nichž závodily vždy dva nalosované týmy proti sobě. Následně byly týmy rozděleny podle počtu bodů do čtyřech skupin po čtyřech, kde se jelo systémem každý s každým. Pak následovala vyřazovací část. Na neděli zbylo pouze semifinále a finále, které se překvapivě navzdory předpovědi dopoledne ve slabém větru odjelo.

 


 
A jak to nakonec dopadlo?


Ve finále zvítězil a mistrovské tituly získal tým ČECHOMOR ve složení Lukáš Kraus (JK Česká Lípa), Ondřej Šindelka (MYK) a Adam Jaroš (MYK). Stříbro bral tým SK ŠTĚTÍ I. Ve složení Vojtěch Tlapák, Michal Rais a Jan Kříž a bronzové medaile si odvážejí do Brna PRYGL STARS Linda Dokoupilová, Beata Dokoupilová a Klára Chalupníková.

 


Vítězný tým ČECHOMOR ve složení Lukáš Kraus (JK Česká Lípa), Ondřej Šindelka (MYK) a Adam Jaroš (MYK)

 


Kompletní výsledky: zde
 
 
Partneři: Domanský, Mixit, YACHT, VT Project, Hl. město Praha, Únětický pivovar, Compotech
 
Foto Eva Skořepová a Martin Houska
 
 

 
 
 
 

 

 

 

 


 


nahoru
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
SOUHLASÍM VÍCE INFORMACÍ