Novinky ve World Sailing

Eva Skořepová | 27.05.2020

Český svaz jachtingu jakožto národní sportovní autorita („member national authority“) je členem World Sailing. Rádi bychom Vám přiblížili, jaká aktuální témata se ve World Sailing řeší.


 

 

Změna Stanov


 
Board of Directors (obdoba Výkonného výboru) si jako jeden ze svých stěžejních cílů vytyčil zlepšení efektivity řízení mezinárodní jachtařské federace. Board na základě konzultací s národními svazy, právních analýz a průzkumů připravil návrh úpravy stanov, který však byl Valným shromážděním v listopadu loňského roku, mimo jiné i hlasy ČSJ, odmítnut. Hlavními důvody pro odmítnutí, které mezi odpůrci návrhu zaznívaly, byla výhradní koncentrace výkonných pravomocí Boardu a omezené možnosti jeho kontroly ze strany členů, tj. národních svazů. ČSJ se aktivně podílel (díky aktivitě Karla Bauera, Františka Bauera a Václava Brabce) na úpravách odmítnutého návrhu, tak aby byla nalezena možnost shody mezi odpůrci a příznivci návrhu. O novém návrhu Stanov se mělo hlasovat na mimořádné valné hromadě letos v dubnu, která však byla v důsledku pandemie odvolána.

 

 

Volba nového Board of Directors

 

 
Volba nových zástupců je naplánována na Valné shromáždění, které se má konat na podzim letošního roku. Je však více než pravděpodobné, že se toto shromáždění nebude moci konat. World Sailing proto připravuje speciální rezoluci, která by umožnila konání Valného shromáždění distančně, a to včetně volby nového Boardu. Současný prezident Kim Andersen oznámil kandidaturu a mezi jeho vyzyvatele bude patřit například Gerardo Seeliger ze Španělska (bývalý prezident lodní třídy Finn, 29er a 49er), který poprosil zástupce ČSJ o schůzku.

Václav Brabec


nahoru
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
SOUHLASÍM VÍCE INFORMACÍ