Na Nechranicích chyběl vítr

Eva Skořepová | 26.09.2019

Na Nechranicích v YC CERE se o víkendu 21.–22. 9. jel poslední závod Poháru ALT Optimistů. S dětmi závodila i třída Laser Radial.
V sobotu se vítr nedostavil, a tak se lodě ani nedaly do vody. V neděli závodníci konečně vypluli. Optimisty odjely dvě rozjížďky na hranici regulérnosti, ta druhá byla spíš už za hranicí. Nicméně Radialy odstartovaly i třetí rozjížďku, kterou také dokončily, a měly tak platný pohár. Optimisty čekaly na vodě. Vítr ještě malinko zesílil a všichni trenéři požadovali po hlavním rozhodčím René Sehnalovi, aby odstartoval třetí rozjížďku. Ten ale závod před třetí hodinou ukončil, aniž by se pokusil o další start. (Poslední možný start byl přitom vypsán až na 16. hodinu.) Tím pádem třída Optimist neodjela další pohár, ale hlavně 66 mladých závodníků, kteří přijeli na Nechranice z celé republiky, přišlo o jedno jachtařské odpoledne.

 

 

Ve třídě Laser Radial zvítězila Markéta Kališová (Jachtklub Brno) před Klárou Himmelovou (YC Nechranice) a Mikulášem Vaszim (SK Štětí). Třídu Optimist vyhrála Adéla Rabasová (YC Jezero Hlučín) před Adamem Jarošem (MYK) a Janem Křížem (SK Štětí).

 


nahoru
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
SOUHLASÍM VÍCE INFORMACÍ