Na Lipně začalo mistrovství Evropy třídy Fireball – v čele jsou dvě české posádky

Eva Skořepová | 28.05.2019

O víkendu začalo na Lipně v Černé v Pošumaví mistrovství Evropy třídy Fireball za účasti 47 lodí ze sedmi zemí. Po sobotním měření lodí a registraci se v neděli odjely dvě rozjížďky. 
Ve 14 hodin bylo odstartováno za větru o síle 8–12 uzlů. Vítězem první rozjížďky se s přehledem stala plzeňská posádka Jiří Čechura a Jan Will. Druhé místo obsadila neratovická posádka Milan Čáp a Filip Procházka, třetí dojeli Švýcaři Christina Haerdi a Cedric Landerer. I ve druhé rozjížďce s obrovským náskokem zvítězili Jiří Čechura a Jan Will. Na druhém místě shodně dojeli Milan Čáp a Filip Procházkou před další neratovickou posádkou Petr Kořan a Milan Kvasnik.
 

 


„Dobře jsme startovali, dokázali jsme dobře přečíst změny větru, taktiku jsme zvolili na výbornou a důležité bylo, že jsme měli skvělou rychlost, takže jsme dvakrát zvítězili, dá se říci stylem start cíl,“ pochvaloval si kormidelník prozatím vedoucí lodě Jiří Čechura.

 

 

Trofeje za první dvě vyhrané rozjížďky

 


 
V pondělí přišel déšť a bezvětří nedovolilo odjet žádnou další rozjížďku. Večer se konaly alespoň závody v pití piva na čas a zvítězil český tým!
 

 


Po dvou závodních dnech jsou na mistrovství Evropy ve vedení dvě české posádky: 1. místo zatím suverénně drží Jiří Čechura a Jan Will a druhé Milan Čáp a Filip Procházka. Třetí místo patří posádce ze Švýcarska Cloude Mermod a Hans Urlich Bacher.
 
Dnes jsou na programu další tři rozjížďky. Mistrovství bude ukončeno v pátek.
 
Více informací a výsledky zde:
https://www.fireballeuropeans.eu


nahoru
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
SOUHLASÍM VÍCE INFORMACÍ