Mistry ČR 2013 v námořním jachtingu se stal team RODOP s Lukášem Neumannem a Tomášem Musilem v posádce.

Martin Soušek | 30.09.2013

Po čtyřech závodních dnech skončilo ve čtvrtek 26.9. Mezinárodní mistrovství ČR v námořním jachtingu, které se odjelo na flotilách lodí First 35 v chorvatské Rogoznici

Po čtyřech závodních dnech skončilo ve čtvrtek 26.9. Mezinárodní mistrovství ČR v námořním jachtingu, které se odjelo na flotilách lodí First 35 v chorvatské Rogoznici. Po vyrovnaném souboji 18ti lodí se mistry ČR s jednobodovým rozdílem stala posádka RODOP ve složení Martin Kulík, Lukáš Neumann, Tomáš Musil, Jiří Martinka, Martin Švihlík, Marin Buček a Pavel Klement.

Na druhém místě skončil loňský vítěz Morgan Sailing Team s Petrem Fialou za kormidlem, Tomášem Vikou na taktice či Pavlem Winklerem na kosatce. Třetí příčku obsadila posádka Galaxie Zlín kapitána Martina Růžičky. Ze známých jmen českého jachtingu se mistrovství účastnili také např. Michal Maier, Petr Vinkl, Adam Plhoň, Jan Kuchař, Milan Hájek, Michal Hrubý, Ondřej Bobek, Jan Hirnšal, Zdeněk Sünderhauf nebo Petr Hýža. Nejlepší slovenskou posádkou byl team YC Dynamo Jozefa Hnilici, který obsadil celkově deváté místo.

O výsledcích MČR se rozhodlo během osmi okruhových rozjížděk. Jejich průběh můžete shlédnout v dokumentu ČT Sport, a to v termínech: středa 9.10. od 22:25h a 3:30h, čtvrtek 10.10. od 14:55 a v neděli 13.10. od 7:30h. O uplynulém mistrovství se dále můžete dozvědět v časopise Yacht či na televizi Sport 5. O časech vysílání televize Sport 5 se dozvíte na webu www.mistrovstvi.com či na facebookové stránce RODOP mistrovství ČR OneDesign.

Po celou dobu mistrovství vládlo slunečné počasí. První dva dny foukal severozápadní vítr o síle až 20 uzlů první den a 6 uzlů druhý den. Třetí den zavládlo jižní jugo okolo 13 uzlů. Poslední den se bohužel vzhledem ke slabému větru žádná rozjížďka neodjela. Mistrovství ČR se již tradičně konalo spolu se slovenským Eletrovod Cupem na větších First 45, ve kterých zvítězil team YC Dynamo kapitána Marka Ihnaťa.

Foto vpravo: Mistři ČR 2013 – posádka RODOP.

Napsal: Anna Outratová, a.outratova@yachting-holidays.cz

Starší články z kategorie Závody

Mezinárodní mistrovství Německa, Mezinárodní mistrovství Bavorska 1 x zlato, 3 x bronz

Závod "Regatta Lipno Point IV" (CTL 137018) – 28. - 29. 09. 2013 je z technických důvodů zr...

Závod ČP Kiteboarding IV., CTL 137017 je z technických důvodu zrušen bez náhrady

Mezinárodní mistrovství ČR OneDesign 2013 je v plném proudu.

Čtvrtý ročník mistrovství světa třídy D -One se konal v Union Yacht klubu Attersee od 12. do 15. ...