Jana Slívová opět bere zlato na mistrovství Evropy třídy Raceboard

Eva Skořepová | 10.09.2020

Ve dnech 1.–5. 9. 2020 se v Sopotech na Baltu odjelo Mistrovství Evropy ve třídě Raceboard. 


 

Letos to byl jediný velký závod v této třídě, který nebyl z důvodu pandemie zrušen. Závodů se nakonec zúčastnilo jen 21 závodníků z Polska, Německa, Slovenska, Velké Británie a Čech. I přes nízký počet závodníků byl závod velmi dobře obsazen a nechyběla zde světová špička.

 

 

Původní předpověď na celý šampionát byla velice větrná, ale jak to bývá, skutečnost byla poněkud jiná. První dva dny vítr dosahoval 8 m/s v nárazech s metrovými až dvoumetrovými vlnami z moře. Další dny závodu se odjely za mírných větrných podmínek 4–6 m/s. S výjimkou posledního dne se každý den odjely 3 rozjížďky, celkem 14. rozjížděk. Na vodě nechybělo slunce, mlha i velmi hustý déšť, přes který chvílemi nebylo vidět.

 

 

Organizátoři 4. den přichystali jednu ze tří rozjížděk long distance v podobě krátké stoupačky, pak bočákem otočit bójku u mola v Gdaňsku, následně bójku před molem v Sopotech a zpět před klub. Celkem tato rozjížďka trvala kolem jedné hodiny. Vítr, který foukal přes břeh, závod vůbec neulehčil, ale pro diváky alespoň zatraktivnil.

 

 

Závody v Sopotech jsem si opravdu užila, každý den byly jiné větrné podmínky, rozjížďky byly dlouhé a závod dobře zorganizovaný. I když jsem se těšila na silnější vítr a vlny, kterých jsem si letos moc neužila, ze závodu jsem odjížděla spokojená a unavená. Závodit s muži, kteří mají větší plachty, není jednoduché, zvláště ve slabých větrných podmínkách. Zajela jsem výsledky jako 3. či 4. místo v rozjížďce. Povedlo se mi pánům na vodě trochu zavařit a přiblížit se mužské světové elitě. Skončila jsem na celkovém 7. místě a vyhrála v ženách. Obhájila jsem tak loňské prvenství evropské šampionky z Nových Mlýnů.
Jana Slívová

 

 

 

Výsledky:
1. Max Wojcik  POL 7
2. Patrik Pollak  SVK 1
3. Pawel Gardasiewicz POL 102
..
5. Radim Kamenský CZE 110      3.  Master
7. Jana Slívová CZE 6                 1. Žena
13. Martin Pospíšil CZE 21         3. Grand Master
15. Pavel Kamneský CZE 113      6. Master
16. Martin Slíva CZE 22             4. Grand Master

 

Kompletní výsledky:
https://europeans2020.raceboard.org/results

 

Galerie:
https://europeans2020.raceboard.org/gallery

 


nahoru
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
SOUHLASÍM VÍCE INFORMACÍ