Mistrovství ČR ve windsurfingu ve Viganji

Eva Skořepová | 25.07.2019

Již tradiční závod na moři se jel od 15. do 20. července ve spolupráci s chorvatským klubem a pod vedením hlavního rozhodčího Marka Pavlovského v chorvatské Viganji.
 


Odjelo se devět rozjížděk v příznivém větru a krásném počasí. 

 

Olympionik Patrik Hrdina napsal: „Jeden by nečekal, že bych ještě mohl někdy vyhrát MČR. V Grandmasters to bylo snadné. Stačí se dožít mého věku. K tomu náš synek dal na BICu stříbro a já 2x bronz v celkovém pořadí. Nikdy jsem víc medailí nepřivezl. Bylo by lepší být mladý a krásný, takhle se to ale dá vydržet.“ 

 


Výsledky:


FUN MMČR
1. Jakub Zima
2. Lukas Neumann
3. Patrik Hrdina

 

SLALOM MMČR Memoriál Adama Horkého
1. Jakub Zima
2. Petr Čech
3. Patrik Hrdina

 

 

Společně s MČR FUN se ve Viganji jel i závod BIC TECHNO 293 – klasika i slalom. Na startu se sešlo 14 dětí – 4x U17 s plachtami 7,8 m2, 2x U13 mrňousci, zbytek U15 s plachtami 6,8 m2. Klasicky se ojelo 9 rozjížděk ve třech dnech, slalomu přál silnější vítr jen ve středu, kdy se jely jen 3 rozjížďky. Tentokrát byl nejrychlejším klasikem Lukáš Diviš a nejrychlejší slalomářkou Kristýna Piňosová, oba z Rapidu Brno. V kategorii U15 byla nejrychlejší klasičkou Kristýna Chalupníková, nejrychleji slalomovali Nela Sadílková, z kluků U15 Šimon Skřepek. Celkově byl vítr spíše slabší, ale pro nadcházející ME v Izraeli o to ideálnější příprava.
 


Kompletní výsledky:
https://www.sailing.cz/vysledky/197010

 

Video ZDE
 


nahoru
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
SOUHLASÍM VÍCE INFORMACÍ