Mistrovství České republiky třídy Tornado

Eva Skořepová | 14.06.2020

Od 12. do 14. června hostil YK Jestřábí na Lipně další mistrovství České republiky. Tentokrát se jednalo o katamarany třídy Tornado. Na startu se jich sešlo 12 včetně jedné německé posádky.
A právě ta byla pro náš nejlepší tým největším soupeřem. Otec se synem Peter a Raphael Frehlandovi vyhráli dvě poslední rozjížďky, ale ani to jim na vítězství nestačilo. Museli se spokojit se stříbrem. Zlato totiž stejně jako minulý týden na mistrovství republiky katamaranů Open vybojovali David Křížek (Lokomotiva Plzeň) se Zdeňkem Adamem (VS Duchcov). A třetí byli Milan Chlebna a Jiří Pavliš (YC Kovářov).

 

 

Závod začal již v pátek 12. června, kdy se za ideálního jachtařského počasí se sluncem a větrem odjely čtyři rozjížďky. V sobotu převládlo letní počasí a větru bylo méně, přesto se podařilo odjet další dvě rozjížďky. A v neděli se zatáhlo a přišel silnější vítr od 5 do 8 m/s. V něm se uskutečnily poslední tři rozjížďky. Závod se tedy skutečně povedl.

 

„Byl to skvělý a větrný mezinárodní závod. Je z toho 30. titul mistra republiky a 48. medaile. Díky všem soupeřům za parádní souboje. Je čas začít opět foilovat,“ uvedl David Křížek.

 

 

Závodníci v článku

Starší články z kategorie Závody

O víkendu 6.–7. června se na Lipně konalo první letošní mistrovství republiky (odložené z květ...

Jachetní oddíl Slavoj Hluboká nad Vltavou ruší z technických důvodů (nedostatek vody na vodní ...

Český pohár tříd Optimist a Laser 4.7 se odjel za nádherného jachtařského počasí o víkendu 6.–...

S ohledem na rozvolňování opatření vztahujících se k zabránění šíření pandemie COVID-19 vydává...

O víkendu 23.–24. 5. na českých vodách pokračovaly všechny lodní třídy v intenzivním závodění....

Zobrazit všechny články


nahoru