Mimořádně úspěšné ME Bic Techno 293

Eva Skořepová | 05.11.2018

Varkiza, Řecko 20. – 27. 10. 2018Minulý týden skončilo v Řecku velmi ostře sledované ME Bic Techno 293. Musím přiznat, že na tak skvělý výsledek jsme předem ani nepomysleli. Celý český tým absolvoval poslední přípravu před ME na Gardě, kde proběhlo soustředění v Torbole a následně velmi kvalitně obsazený závod v Malcesine, kde naši výsledkově překvapili. Po krátkém odpočinku vyrazila naše reprezentace do Řecka. V nemalé konkurenci zhruba 230 závodníků z 21 zemí se uskutečnilo celkem 11 rozjížděk v průběhu 6 dní. Tento velmi dlouhý závod se odjel za extrémně různorodých povětrnostních podmínek, kdy foukalo od jednoho až po patnáct m/s.

 

Musím dodat, že pro většinu našeho mladého a zatím stále nezkušeného týmu se jednalo o první start na takto velkých závodech. Navíc polovina závodníků svým věkem patří ještě do nižších věkových kategorií, než ve kterých zde startovali. Proto výsledky, kterých všichni naši závodníci a závodnice dosáhli, jsou dobrým příslibem do budoucna. Z českého pohledu byla nejpočetněji obsazena kategorie U15 dívky a U15 chlapci.

 

 

Nejmladší Nela Sadílková velmi hezky bojovala mezi staršími soupeřkami a obsadila pěkné 27. místo. V silnějším větru malinko zaostávala, ale ve slabším jí to jelo parádně a šlapala na paty dalším dvěma českým závodnicím, Kristýně Piňosové a Kristýně Chalupníkové. Kristýna Piňosová měla trochu nevyrovnané výsledky. Dokázala dát několik pěkných rozjížděk a několik naopak nepovedených. Celkově skončila na 22. místě. Nejlépe si s řeckými podmínkami poradila Kristýna Chalupníková, která jezdila jachtařsky velmi chytře a rychle. Většinu rozjížděk dojížděla v TOP 10 a dvakrát dokonce na pódiovém umístění. Výborně zvládala silný a slabý vítr a celkově vybojovala vynikající 6. místo!

 

 

 

V kategorii U15 chlapci byl nejmladší závodník Tibor Nevelöš. Ten stejně jako Nela především ve slabém větru hodně zatápěl svým soupeřům. Myslím, že v příštím roce by si soupeři měli dávat velký pozor, vždyť jeho nejlepším výsledkem v rozjížďce bylo 8. místo. David Drda bohužel nedokázal jezdit stabilní výsledky. Především špatné výsledky ve slabém větru ho odsunuly na 37. místo. Naopak velmi vyrovnaně jezdil Adam Nevelöš. V konkurenci 70-ti závodníků jezdil stabilně v TOP 10 a dosáhl svého doposud nejvýraznějšího úspěchu, když obsadil celkové 10. místo!

 

 


Bára Švíková a Kačka Altmanová i přes svůj nízký věk startovaly v kategorii U17. Mezi staršími a zkušenějšími závodnicemi bojovaly, jak nejlépe dovedly. I přes tento hendikep se v závodním poli neztratily a mají předpoklad k vylepšení výsledků v příštích dvou sezónách, kdy budou startovat již ve své reálné věkové kategorii.

 Pro všechny závodníky byl tento závod velkým přínosem a zkušeností. Každá rozjížďka a každý start v takto velkém a kvalitním závodním poli je k nezaplacení. Postupně se naši mladí závodníci učí kromě jachtařských a windsurfingových dovedností také samostatnosti a soběstačnosti. Děkuji tímto všem závodníkům za příkladnou reprezentaci a gratuluji k vynikajícím výsledkům. Na závěr mi dovolte poděkovat ČSJ, trenérovi Karlovi Lavickému a všem rodičům za podporu, bez které bychom nemohli dosáhnout těchto skvělých výsledků.

Honza Štěpánek, zástupce Bic Techno 293

 

 

Oficiální stránky závodu

 

Výsledky

 


nahoru
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
SOUHLASÍM VÍCE INFORMACÍ