Michael Maier nominován na Trenéra roku ČOV

Eva Skořepová | 10.01.2020

Na základě rozhodnutí Rady České trenérské akademie při ČOV byl Michael Maier nominován na trenéra roku 2019 v kategorii individuálních sportů. Návrh ČSJ na laureáta do trenérské Síně slávy ČTA letos nevyšel. Petr Topiarz se do finální šestice laureátů pro rok 2020 nedostal, zároveň je ale automaticky zařazen do nominací pro schvalování laureátů do Síně slávy v roce 2021. 
Michael Maier byl v roce 2019 trenérem Ondřeje Teplého, který závodí na olympijské lodní třídě Finn, v níž zaznamenal vynikající výsledky, především 15. místo z 60 lodí na mistrovství světa, 17. místo z 84 lodí na mistrovství Evropy, 8. místo z 27 lodí na světovém poháru v Miami a 13. místo z 25 lodí na světovém poháru v Enoshima.

 

 


 
Petr Topiarz (19. 5. 1942) byl trenérem v TJ Tatran Praha společně s Václavem Drbohlavem, který byl do síně slávy uveden v minulém roce In memoriam. Sám také závodil na olympijské plachetnici třídy Finn. Jeho rukama prošla celá řada úspěšných závodníků – Veronika Kozelská Fenclová (účastnice OH 2012 Londýn a OH 2016 Rio de Janeiro), Radka Dobnerová (účastnice OH 1992 Barcelona), Tomáš Musil (OH kampaň na olympijské třídě 470), Lukáš Neumann (OH kampaň na 49eru), Martin Kubový (úspěšný reprezentant lodní třídy Fireball) Měl skvělé organizační schopnosti, i v osmdesátých letech se jeho svěřenci zúčastňovali mezinárodních závodů, a to i v západních zemích, dokázal také přivézt ten nejlepší možný jachtařský materiál ze zahraničí. 
 
Slavnostní vyhlášení proběhne 6. 2. 2020 v pražské Lucerně.

 

Více na: https://treneri.olympic.cz/text/227--trener-roku

 


nahoru
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
SOUHLASÍM VÍCE INFORMACÍ