Boj o každý metr na ME Raceboard 2018!

Dana Dvořáková | 05.09.2018

Mistrovství Evropy ve třídě Raceboard se konalo 22. – 26. 8. 2018 v Lotyšsku. Do Sailing Clubu 360 na jezeře Ķīšezers v Rize dorazilo 61 závodníků z 15-ti zemí světa, včetně 11-ti žen


Startovní listina Evropského závodu avizovala velmi dobré obsazení a kvalitní konkurenci. České barvy hájili Martin Slíva v kategorii Grand Masters a Jana Slívová v kategorii žen. Větrné podmínky byly celý šampionát vzhledem k frontální oblačnosti a teplotám pohybujíc se mezi 15-25°C těžce předvídatelné.

První den, po proměření a meetingu, se odjelo 5 rozjížděk v nestálém větru 4 – 8m/s.  První Startovali muži, leadrem se stal Maksymillian Wojcik (POL 7). Hned po mužích startovala naše ženská kategorie. Mně se dařilo a tři z pěti rozjížděk jsem zajela jedničky. Po prvním dni jsem figurovala na první pozici.

 

 

 

Následující druhý den se dvě dopolední rozjížďky jely ve slabším větru, ale na tři odpolední vítr zesílil až na 14 m/s, což nebylo ze břehu na první pohled patrné. Kdo tedy zvolil plachtu do silného větru, udělal dobře. V mužích o první a druhé místo bojoval Maksymillian Wojcik (POL7) s Aronem Gadorfalvim (HUN1). O třetí a čtvrtou pozici bojovali Curro Manchon (ESP1) a Patrik Pollak (SVK1).  Tátovi se dařilo a zajel výsledky do TOP 15. Já jsem v těchto silných větrných podmínkách zajela 2,2,1. Tím se mé body vyrovnaly s body Aleksandry Bllinikky (FIN56) a Vity Matse (LAT1). Po 10-ti rozjížďkách jsme byly na prvních třech pozicích bodově vyrovnané.

 

 

 

 

 

Třetí den jsme ráno čekali na vítr a nakonec nás pustili do větru 4-5m/s . Odjeli jsme dvě rozjížďky. V pauze vyhnali na vodu ostatní třídy Baltic Capu – Bic a Formula.  My jsme čekali. Na vodu nás pustili v momentě, kdy začal vítr slábnout, takže jsme místo plánovaných dvou rozjížděk odjeli pouze jednu, kterou jsme nakonec dojížděli již v bezvětří. Já jsem zajela 1,2,3 a o dva body jsem vedla nad druhou Alexandrou B. (FIN56). V mužské kategorii vedl maďarský závodník Aron Gadorfalv (HUN 1).

 

 

 

 

 

 

 

V neděli nás čekaly ještě dvě rozjížďky do plánovaných 15-ti, takže jsme vyrazili do velmi poryvového větru 5 – 7 m/s. Bojovalo se až do posledních metrů! Nakonec v posledním kontaktním souboji vyhrála Alexsandra Blinnikka, které podmínky více vyhovovaly. Já jsem nakonec uhájila druhou pozici nad Vitou Matse (LAT1). O vyrovnanosti a tuhém boji hovoří konečné výsledky, kde jsme srovnané po bodu.

 

 

V mužské třídě se na prvních pozicích protestovalo, kdy maďarský závodník dostal poslední rozjížďku DSQ. Celkové pořadí uhájil Maksymillian Wojcik (POL7) před Aronem Gadorfalvim (HUN1) a třetím Curro Manchonem (ESP 1).

 

 

 

 

Po prvním letošním úspěchu v Blanes na MS 2018, kde jsem skončila třetí, jsem v Lotyšské Rize dokázala v daleko větší konkurenci vybojovat stříbro. Největším úspěchem je pro mě progres, který jsem za poslední měsíc udělala a jsem schopna konkurovat světové špičce. Právě to mě motivuje na sobě víc pracovat a vítězit.

 

 

 

Moc děkuji všem za podporu, zvláště pak sponzorům: 101undergroundriders, Penco, YCN, Starboard.

 

Sepsala Jana Slívová

 

Stránky závodu
Výsledky – muži
Výsledky – ženy

Starší články z kategorie Závody

Z důvodu nedostatku vody na Nových Mlýnech závod CTL 182160 Moravia Skiff Regatta v termínu 15...

Jachtař David Křížek, který s týmem MASTERLAN úspěšně zakončil na 5. místě letošní profesionál...

V sobotu 25. srpna 2018 začal další ročník oblíbeného závodu Nechranická buchta, který pořádá ...

Jediný český jachtařský tým v profesionální Flying Phantom Extreme Sailing Series může oslavov...

V sobotu večer se český tým Optimistů vydal na cestu směr Kypr, kde se od středy 29. 8. koná M...

Zobrazit všechny články


nahoru