MČR třídy RS Aero a Český pohár třídy RS700

Eva Skořepová | 27.09.2021

V Černé v Pošumaví proběhlo 24.–26. 9. mistrovství ČR v lodní třídě RS Aero spojené s pohárovým závodem lodní třídy RS700. Titul mistra ČR v LT Aero poctivě vybojoval Dan Guryča z YC CERE. 
Závod otevřel vyvěšením české vlajky mnohanásobný mistr LT RS700 Milan Hájek, kterému se po své lodní třídě stýskalo natolik, že se přijel připojit jako divák a hlavně kamarád. První den regaty nechaly zavřené surfařské plachty na hladině závodníky tušit, že si budou muset poradit se silným větrem a vlnami. Vítr 5-8 m/s dosahoval v poryvech nárazů 12 m/s a ujely se v něm čtyři rozjížďky. Druhý den vítr pozvolna klesal ze šesti na tři metry a výsledky ze soboty se staly finálními, v neděli vládlo bezvětří.
 


Mezi sedmistovkami v silném větru získal v soubojích s Honzou Štantejským (2. místo, ALT RS) náskok místní Tomáš Vastl (1. místo, YC Černá v Pošumaví). Tomáš byl zároveň nejrychlejším závodníkem, na vodě dosáhl rychlosti 17,1 uzlu a nezastavilo ho ani prvenství ve spánkovém deficitu. Třetí místo a velký respekt získala Klárka Houšková (YC CERE).
 
V lodní třídě RS Aero zamávaly změny větru s pořadím. Zatímco první den vedl nejmladší a nejrychlejší závodník David Šulc (2. místo, YC Nechranice), těsný náskok dvou bodů o větrně slabší sobotě stáhnul svými zkušenostmi Dan Guryča (1. místo, YC CERE). Třetí místo oba dva dny držel Honza Hrubeš (YC Nechranice).

 


 
Ředitel závodu Jirka Kuthan měl ještě více než z příznivého větru a velikého nasazení na vodě velikou radost z obou lodních tříd: Závodníci se vzájemně táhli, pomáhali si na břehu i na vodě, nepadl jediný protest.

 


 
Výsledky: https://www.sailing.cz/noticeboard/211130

 
GPS Tracking RS Aero:

https://my.sapsailing.com/gwt/Home.html#/event/:eventId=2b29eba8-0d6b-48a2-97fe-81851e1a9ec0

 
GPS Tracking RS700:

https://my.sapsailing.com/gwt/Home.html#/event/:eventId=fc3a2a24-376f-4b98-8e13-a5d0b657867a


 


nahoru
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
SOUHLASÍM VÍCE INFORMACÍ