MČR Teamracing Optimist

René Sehnal | 06.11.2012

O prvním listopadovém víkendu 3. - 4.11.2012 se odjelo MČR závodu družstev lodní třídy Optimist

O prvním listopadovém víkendu 3. - 4.11.2012 se odjelo MČR závodu družstev lodní třídy Optimist. Prvotní obavy z chladného počasí nakonec vyšly naplano a závod proběhl za snesitelných teplot okolo 14 stupňů. Z původně přihlášených 12 teamů se nakonec na start postavilo jen 11, ale hl. rozhodčí hravě upravil formát a rozpis vzájemných rozjížděk. Zastoupeny byly teamy z yachtklubů Prahy, Brna, Kladna a Plzně.
Během soboty se za svěžího větru okolo 5-6m/s jižních směrů podařilo uskutečnit všech 55 rozjížděk stylu "každý s každým". Z těchto soubojů vyšlo pořadí, které bylo použito pro druhou část závodů, tzn systém x-stupňů ke zlaté, kde jede 11. s 10. o 10. místo atd. Každý team má tak možnost znovu změřit síly s každým teamem, který se umístil před ním.
Druhé části závodu již vítr tolik nepřál, a nebylo možné dokončit souboje o přední místa. Pro první tři místa tedy zůstalo pořadí ze základní části. Celkový vítěz a mistr republiky pro rok 2012 ve třídě TR Optimist se stal team ČYK I, ve složení Keblová Lucie, Jurečka Matěj a Zíta Tomáš.

Poděkování patří nejen pořádajícímu klubu, všem rozhodčím, i trenérům, kteří při organizaci pomáhali a přispěli tak k bezproblémovému průběhu celé akce, ale i samotným účastníkům a jejich rodičům.

Konečné výsledky jsou dostupné v kalendáři závodů:
http://www.sailing.cz/zavody.php?ctl=121121&sezona=2012&lod_t=38&nazev_lt=Team%20Racing%20-%20Q

či na stránkách pořádajícího klubu YC CERE, kde najdete i video ze závodu.
http://www.teamrace.cz/mcr-team-race-optimist/vysledky


nahoru
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
SOUHLASÍM VÍCE INFORMACÍ