Mallorca – den 3

Eva Skořepová | 04.04.2019

Po větrném tréninku přinesl začátek závodu Trofeo Princesa Sofia spíše čekání na stabilní vítr. Do zlaté skupiny se probojovali pouze dva čeští reprezentanti – Viktor Teplý ve třídě Laser a Ondřej Teplý ve třídě Finn.


 

První dva dny kvalifikačních rozjížděk třídy Laser tak začínaly až po více než hodinovém odkladu na břehu a dalším na startovní čáře. Oba dny se ale nakonec podařilo v dostatečně stabilním větru mezi 4–8 m/s odjet všechny plánované rozjížďky, tedy dvě za den. Z českých závodníků se ve třídě Laser nejlépe dařilo Viktoru Teplému, který se nejen že dostal do zlaté skupiny, ale i po prvním dnu finálové série je na skvělém 25. místě. Všichni ostatní pak závodí v bronzové skupině, přičemž Jakubu Halouzkovi ta stříbrná utekla jen o deset bodů.

 

Ve třídě Laser Radial reprezentují Martina Bezděková a Klára Himmelová. Pro Kláru to je jeden z prvních velkých závodů v této třídě, očekává se od ní tedy spíše získávání zkušeností. Bohužel se nedařilo ale ani Martině a obě se zatím pohybují na chvostu stříbrné skupiny.

 

 

Ve Finnech závodí Ondřej Teplý a Michal Maier, přičemž zastoupení máme v obou finálových skupinách – Ondra je momentálně na třicátém místě. Na Michalově výkonu se mohla podepsat i nešťastná událost z první rozjížďky, kdy mu úplně novou loď „pokřtil“ jeden ze soupeřů tak, že pravděpodobně prasklo jedno žebro.

 

Ve skifové třídě 49erFX utekla posádce Dominika Vaďurová a Sára Tkadlecová zlatá skupina jenom těsně, bohužel tři dobré rozjížďky proložily třemi horšími. Dnes jezdily ve stříbrné skupině slušně a patří jim zatím 38. místo. Druhá posádka sester Živných se dnes propadla na konec výsledkové listiny. To samé se dá říct i o reprezentantech ve třídě 470 muži Michalu Koštýřovi a Kláře Kulhánkové.

 

 

Česko má zastoupení také na surfařským okruhu, ale ani tam se do zlaté skupiny nikdo neprobojoval. Ve třídě RS:X ženy jezdí Kateřina Švíková a Jana Slívová, obě podávají podobné výkony v druhé polovině startovního pole. V mužích Karel Lavický dojíždí těsně za půlkou.

 

Stále ale máme ještě dva závodní dny před sebou, všichni se mohou ještě zlepšit.

Z Mallorky Michal Andel

 

Průběžné pořadí:

 

Třída Laser – 187 lodí
25. Viktor Teplý
128. Jakub Halouzka
167. Ben Přikryl
180. Vítězslav Moučka

 

Třída Finn – 86 lodí
30. Ondřej Teplý
52. Michael Maier

 

Třída 49erFX – 66 lodí
38. Dominika Vaďurová – Sára Tkadlecová
66. Veronika Živná – Kateřina Živná


Třída Laser Radial – 118 lodí
109. Martina Bezděková
116. Klára Himmelová

 

Třída 470 muži – 73 lodí
73. Michal Koštýř – Klára Kulhánková

 

Třída RS:X muži – 58 prken
34. Karel Lavický

 

Třída RS:X ženy – 49 prken
43. Kateřina Švíková
44. Jana Slívová
 
Kompletní výsledky ZDE






nahoru
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
SOUHLASÍM VÍCE INFORMACÍ