Lipenský týden

Eva Skořepová | 17.07.2018

První červencový týden již tradičně patřil v Jachetním klubu Černá v Pošumaví dvěma velkým závodům. Nejprve se o víkendu jel závod Českého poháru O Krále Šumavy, od čtvrtka následovalo mistrovství ČR tříd Fireball a Cadet.


 

O prvním víkendu se závodilo ve třídách Cadet, RS Feva, 420, Fireball a Flying Dutchman. V sobotu se odjely čtyři rozjížďky ve slunečném počasí a ve větru netradičního směru – foukalo totiž od Hůrky. „Neděle nám ukázala, co Lipno umí. Fouká, svítí slunce, jsme na vodě, a přesto se nedá závodit. Vítr všech směrů a sil nedovoluje solidně odstartovat a hlavní rozhodčí Vašek Brabec na prámu dělá fakt maximum. Musím před ním smeknout, protože trefil alespoň jednu rozjížďku do „jakžtakž“ větru, kterou jsme kupodivu stejně jako sobotní poslední opět vyhráli. A jak se nakonec ukázalo byla to poslední rozjížďka tohoto závodu a na Milana Hájka, který v sobotu vyhrál třikrát, to těsně, ale přece stačilo,“ popsal průběh závodu Roman Roček, kosatník Martina Kubového z vítězné posádky třídy Fireball. Třídu FD vyhráli Jiří Hrubý a Roman Houdek, třídu RS Feva ovládly Lucie Košatová a Eliška Richterová, v Cadetech byli nejlepší Lucie Hálová a Matyáš Roček a ve 420 Eliška a Zuzana Vychovy.

 

Celkové výsledky najdete zde: https://www.sailing.cz/noticeboard/181315

 

 

 

Od čtvrtka pak následovalo MČR, v němž o letošní republikové tituly bojovali jachtaři ve třídách Fireball a Cadet. Třídy 420, 29er a FD jely na druhém okruhu další Český pohár. Sjelo se celkem 73 posádek a odjelo se pouze šest rozjížděk. Čtyřdenní klání bylo totiž poměrně skoupé na vítr, a proto se závodilo pouze ve čtvrtek a v sobotu. V pátek se nad Lipnem honily bouřky a v neděli nefoukalo. Navzdory tomu, že byl český šampionát vypsán jako mezinárodní, přijely nakonec pouze tři zahraniční posádky třídy Fireball – jedna švýcarská a dvě slovinské. V této třídě vyhrála jedna z nejlepších domácích posádek Martin Kubový s Romanem Ročkem z Neratovic, druzí byli Jaroslav Verner a Pavel Winkler z Toušeně a třetí – poprvé v kariéře na MČR na stupních vítězů Milan a Matěj Šnajdrovi z Lokomotivy Plzeň. Na Cadetu byly suverénkami Tereza Holubová s Annou Winklerovou z ČYKu, třídu 420 vyhráli Lukáš a Tobiáš Krausovi, na juniorském skiffu 29er vyhrála posádka Jaroslav Čermák – Petr Košťál a třídu FD Jiří Hrubý a Roman Houdek.

 

Celkové výsledky zde: https://www.sailing.cz/vysledky/181317

 

Text Eva Skořepová a Petr Vitoň

 

 

Více informací a zajímavé články na stránkách třídy Fireball: http://fireball.4sail.cz

 

 

Foto Dana Kujalová

 

Další fotky na Facebooku: https://www.facebook.com/pg/yccerna/photos/

 

Více fotek na: http://www.vet-sailing.ch/Fireball/Cerna%202018/index.html

 

 


nahoru
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
SOUHLASÍM VÍCE INFORMACÍ