Kultovní olympijské regaty jako virtuální

Eva Skořepová | 10.04.2020

Mezinárodní jachtařská federace World Sailing a přední světová platforma pro digitální jachting Virtual Regatta spustily několik velkých olympijských regat.


Regaty na celém světě byly zrušeny nebo odloženy v důsledku pandemie koronaviru, a tak pokud vám závodění chybí, můžete vyzkoušet jachting na internetu. „Pojede se“ světový pohár v Janově i i Medemblik regata nebo Kieler Woche.

 

 

Světový pohár v Janově začíná už zítra. Závodit se bude od 11. do 18. dubna. Hyères Olympic Week proběhne od 20. do 26. dubna. Kieler Woche je v plánu ve dnech 20.–28. června, Medemblik regata od 4. do 7. června. V Janově byla vytvořena virtuální závodní dráha, která je k dispozici pro „eSailors“ na celém světě. Mohou se zapojit jachtaři všech věkových skupin a z jakéhokoli prostředí. Závodit se bude ve třídách 49er a Nacra 17. V poslední době došlo k obrovskému nárůstu aktivních uživatelů na Virtual Regatta Inshore. Počet se zvýšil z 5 000 účastníků na začátku na současných 30 000.

 

Prvních několik dnů od zahájení každé akce se budou konat tréninky a takzvané výzvy. Poslední dva dny proběhnou hodnocené medailové závody, otevřené pro všechny hráče. Není na ně nutná kvalifikace, ale výsledky se budou počítat do světových a národních hodnocení eSailingu. Vítězové obou tříd (jeden z 49er a jeden z Nacry), se kvalifikují do playoff mistrovství světa v eSailingu. Soutěžit můžete zdarma. Stačí si stáhnout aplikaci Virtual Regatta Inshore pro iOS nebo Android.

 

 

Virtuálně lze závodit i na Optimistu. Populární holandská Easter Regatta startuje virtuálně v neděli 12. dubna.
Přihlásit se můžete zde: www.easter-regatta.nl

 

Pokud se chcete dozvědět o virtuálních jachtařských závodech více, přečtěte si článek, který vyšel v časopisu YACHT 4/2020:

 

 
Přílohy ke stažení

  086-87_esailing.pdf (2M)


nahoru
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
SOUHLASÍM VÍCE INFORMACÍ