Jachting našel Skiffmeistera

Eva Skořepová | 09.01.2020

V Yacht clubu CERE v Praze Podolí proběhlo 8. 1. setkání závodníků, rodičů a přátel mládežnické lodní třídy 29er. V samotném závěru večera byly vyhlášeny výsledky celoroční soutěže Jachting hledá Skiffmeistera. Suverénními vítězi se stala posádka Jára Čermák a Petr Košťál.


 

V úvodu večera zhodnotil trenér Sportovního centra mládeže David Křížek celou loňskou sezónu. Vyzdvihl pozitivní vrcholy, ale neopomněl zdůraznit věci, na kterých je třeba intenzivněji pracovat. Poté následovalo představení družstva SCM A a SCM B pro nadcházející sezónu a dvou posádek pro reprezentační družstvo juniorů. Dalším bodem byl plán letošních akcí a závodů, včetně přípravy zimních soustředění ve španělské Barceloně. Závodníci byli obeznámeni s tréninkovým plánem a v závěru došlo na vyhlášení soutěže Jachting hledá Skiffmeistera.

 

 

První oceněnou posádkou byly Lucie Košatová a Anna Košťálová, které získaly nejvíce hodnotících bodů z SCM B. Cenu jim předal předseda Komise talentované mládeže Ondřej Bobek.

 

 

A pak už došlo k vyhlašování absolutního pořadí. Na 3. místě skončila posádka Anna Justová a Petr Tupý, kterým cenu předal Jan Pokorný, člen výkonného výboru ALT 29er.

 

 

Na 2. místě skončila posádka Michal Krsička a Lukáš Krsička. Cenu předala předsedkyně ALT 29er Jana Košťálová.

 

 

 

A konečně celkovými vítězi se stali a titul Skiffmeister získali Jára Čermák a Petr Košťál. Těm cenu předával čestný předseda Českého svazu jachtingu Karel Bauer. 

 

V závěru večera byl prostor pro dotazy. Byly představeny nové vize a body ke zkvalitnění tréninku i celkové bezpečnosti na vodě. Tým SCM B si následně také dohodl zimní část přípravy. Na všech byla vidět radost ze setkání. Nyní čeká závodníky nakládání a již 25. ledna zahájí trénink v Barceloně, kde v únoru odstartují první závod série Eurocup.

 

 

 

 

Velké poděkování patří všem, kteří na akci dorazili, díky YC CERE za krásné prostory pro důstojné vyhlášení, a především díky Českému svazu jachtingu za stále rostoucí podporu!!


nahoru
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
SOUHLASÍM VÍCE INFORMACÍ