GRAND PRIX 2.4mR 2021

Eva Skořepová | 07.10.2021

Grand Prix 2.4mR je už skoro tradiční regata pořádaná vždy na konci září po regatě na Chiemsee. Je škoda, že počet účastníků byl letos ovlivněn jiným neplánovaným závodem v zahraničí.


Přesto lze považovat závod pořádaný Jachtklubem Staré Splavy za velice úspěšný. Závodu se zúčastnilo 16 závodníků ze čtyř zemí.

 

Povětrnostní podmínky byly velice klidné, slabý vítr různých směrů, obloha téměř bez mraků. Přesto závodní komise vyla schopna odstartovat tři rozjížďky, první den dvě, druhý den jednu. Třetí den vůbec nefoukalo, tak jsme si užívali podzimního slunce a plně využili pohostinnosti pořádajícího klubu.

 

 

První den předvedl Christian Bodler (GER) jak se dá využít i slabý vítr a obě rozjížďky vyhrál, následován Ulli Liborem (GER) na 6. a 2. místě. Christian Bittner, německý kouč, tentokrát v roli závodníka, skončil na 3. a 4. místě. Druhý den zaútočila Karin Hofmann (GER) na vedoucí závodníky prvním místem, zatímco Christian Bodler skončil třetí a Ulli Libor druhý. Jak už bylo zmíněno třetí den nefoukalo, takže konečný výsledek se počítal jen ze tří rozjížděk. Příjemným překvapením bylo celkově 5. místo nováčka Jana Meliky, který závodil na své nové vlastní lodi.

 

Kompletní výsledky:  https://www.sailing.cz/vysledky/211717

 

 

Při vyhlašování výsledků překvapil přítomné Ulli Libor darem pro Michaelu Švejdovou v podobě nové kosatky.

 

 

Grand Prix 2.4mR je rovněž součástí EUROSAF poháru – výsledky zde:

https://eurosaf.org/activities/84-inclusive-circuit-2021-general-information

              

 

Na závěr byl předán rovněž putovní pohár (dřevěný model lodě 2.4mR). Myšlenka putovního poháru byla diskutována již před 3 až 4 lety. Účelem bylo zapojit italské závodníky do série závodů v Česku, Německu a Rakousku. Pohár získá ten, kdo se zúčastní alespoň jednoho závodu ve všech jmenovaných zemích, započítává se vždy jen nejlepší výsledek. Pro tento rok získal pohár Christian Bodler.

Alexander Sadílek

 

Info na webu Mezinárodní Asociace LT 2.4mR ZDE
Videa ZDE 

 


nahoru
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
SOUHLASÍM VÍCE INFORMACÍ