Finn World Masters

Eva Skořepová | 11.06.2019

Michael Maier je po dvou dnech a třech odjetých rozjížďkách na osmém místě. Po škrtání by se mohl posunout na medailové příčky.


Včera začalo v dánské Kodani mistrovství světa veteránů třídy Finn za účasti 246 lodí z 28 zemí. Flotila je rozdělena do dvou skupin. První rozjížďka začala skvěle – Mike ji vyhrál. Bohužel ve druhá se mu v nestabilním větru nepovedla a dojel na 27. místě. Druhá skupina včera druhou jízdu již nestihla.

 

 

Na dnešek byla předpověď na silný vítr, přesto závodníci nejdříve čekali dvě hodiny na vodě na vítr. Pak se odjely tři rozjížďky (jedna skupina dvě, druhá pouze jednu) za větru 12–16 uzlů a Michael Maier dnes vybojoval skvělé druhé místo.

 

 

Rozjížďku vyhrál Anthony Nossiter, trojnásobný olympionik, ale na Finn World Masters je poprvé: „Byl to skvělý souboj s Mikem. Vzpomněl jsem si na rok 2007, kdy jsme spolu byli v jednom týmu Amerického poháru. Je až neuvěřitelné, jaké je ve třídě Finn stále konkurence.“

 

 

Po třech odjetých rozjížďkách je Michael Maier zatím osmý. Vede zatím suverénní (tři vítězství) Rus Vladimir Krutskikh. Účastníci šampionátu také poslali otevřený dopis za zachování třídy Finn na olympijských hrách světové jachtařské federaci World Sailing.

 

 

 

 

V Dánsku závodí i další Češi:
57. Ivan Rameš
87. Josef Jochovič
100. Jiří Outrata
106. Vladimír Skalický
137. Martin Kaloš
158. Petr Vinkl


Výsledky ZDE

 


nahoru
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
SOUHLASÍM VÍCE INFORMACÍ