Dvacet dva českých Optimistů na Clivo Sailing Cup v Medulinu

Dana Dvořáková | 30.04.2019

Kromě jedné členky SPS, která se omluvila z důvodu přijímacích zkoušek, se ostatních 14 členů vypravilo pro změnu do Chorvatska na krátký třídenní trénink s chorvatskými a srbskými týmy pod taktovkou Daria Kliby, a mezinárodní regatu Clivo Sailing Cup


Kromě této skupiny se na trénink a následně na regatu přidalo dalších 8 českých lodí. Oproti minulým letům, kdy jsme pravidelně absolvovali trénink a mega závod na Gardě, jsme zvolili menší regatu s větším počtem odjetých rozjížděk a atraktivními medailovými rozjížďkami po dvaceti ve skupinách.

 

 

 

 

Rovněž vložený Match Racing na lodích Laser Stratos se mladým jachtařům velmi líbil, zvláště když mohli fandit vítěznému klubu SK Štětí pod vedením kormidelníka Tibora Nevelöše a posádkou Zuzka a Vojta Tlapákovi a Michal Rais.

 

 

 

 

 

Z devádesátičlenného startovního pole, kde nechyběl ani mistr Evropy z roku 2017, se dostalo pět borců do zlaté skupiny – 8. Lukáš Kraus, 11. Tibor Nevelöš, 13. Adam Jaroš, 16. Vojta Tlapák a 19. Ondra Šindelka. Lukáš a Adam dokázali také vyhrát po jedné z 10 rozjížděk. Naši závodníci byli vidět.

 

 

 

Úspěšní jsme byli také v závěrečné tombole, kde hlavní cenu, plachtu OLIMPIC vyhrála Bára Valenová!

 

Nyní čeká závodníky SPS ČSJ první pohárový závod ALT Q na Rozkoši a týden poté tradiční soustředění a regata v polském Dziwnowě.

 

Děkuji všem mladým jachtařům za vzornou reprezentaci a také klubovým trenérům a rodičům za pomoc.

 

výsledky: http://www.clivosailingclub.com/wp-content/uploads/2017/11/2019-FOR-MEDAL-RACE.pdf

 

 

 

Tonda Mrzílek – trenér SPS ČSJ


nahoru
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
SOUHLASÍM VÍCE INFORMACÍ