Další soustředění repre týmu Optimist

Eva Skořepová | 19.03.2019

V neděli se vrátila výprava 11 závodníků z vydařené akce v chorvatské Pule. Kromě silného větru si závodníci pod vedením dvou trenérů – Daria Kliby a Tondy Mrzílka – vyzkoušeli různé podmínky a kromě jednoho dne vždy s vlnami, na kterých potřebují najezdit důležité hodiny.
Poslední den tréninku, který absolvovali s 10 místními svěřenci Daria, mezi nimiž jsou i reprezentanti Chorvatska, odjeli 4 rozjížďky a potěšující bylo, že Lukáš Kraus držel krok s těmito borci. 


Všichni naši závodníci zaslouží pochvalu za velkou snahu, se kterou přistupovali k tréninku. Je třeba se trochu zaměřit na vysvětlování hlavního principu našeho sportu, kterým je fair play, takže by mělo být samozřejmostí napravit vlastní chybu trestnými otáčkami, i když incident nikdo nevidí.


Kromě mnoha hodin strávených na vodě, a také v učebně rozbory videí, se našel čas i na návštěvu hlavní atrakce v Pule – amfiteátru – a na grilovačku.

 

 


Děkuji Dariovi za trénink i bezplatné využívání klubu, dále závodníkům – Kristýně Flosmanové, Lindě a Beátě Dokoupilovým, Báře Valenové, Adéle Rabasové, Káje Lojkové, Ondrovi Šindelkovi, Michalu Raisovi, Adamovi Jarošovi, Lukáši Krausovi a Fandovi Burdovi. Také doprovodu rodičů, kteří zajišťovali dopravu a stravu závodníkům, především Luďkovi Čeřovskému, který se postaral o dopravu většiny lodí na novém vleku ČSJ, vyrobeném speciálně pro přepravu osmi Optíků.

 

Za 3 týdny jedeme do Medulinu na Clivo Sailing Cup, který je zároveň posledním nominačním zavodem pro ME 2019. Předpokládám účast až 25 českých Optimistů.
Tonda Mrzílek – trenér SPS ČSJ


nahoru
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
SOUHLASÍM VÍCE INFORMACÍ