Alex Sadílek vítězem  Alpencupu ve třídě 2.4mR 

Eva Skořepová | 31.07.2019

Tento víkend 27.–28. 7. 2019 se v Rakousku na jezeře Achensee konal 2. ročník Alpencupu – mistrovství Tyrolska ve třídě 2.4mR.


 

Závod se jel ve velice střídavých podmínkách. V sobotu kolem poledne se odjela jedna rozjížďka ve velkém vedru a téměř bezvětří, pak nás závodní komise nechala čekat na vodě téměř 2 hodiny, snažila se o nějaké starty, ale ty byly vždy vzápětí zrušeny pro velkou změnu směru větru nebo jeho nedostatečnou sílu. Až k pozdnímu odpoledni blížící se bouřka vytvořila podmínky pro start rozjížďky. Ta se dokončila za silného větru ze severu a nepříjemných vln. Po dojetí poslední lodě nastal silný déšť a pravá horská alpská bouřka.

 

 

Druhý den se po delším ranním čekání odjely další 4 rozjížďky ze 6 vypsaných. První se odjela ještě za slušných podmínek, další 3 za silného lijáku, který trval až do pozdní noci a způsobil i problémy s přívalovými záplavami v okolí. Poslední 3 rozjížďky se jely za poměrně tvrdých podmínek, které způsobily některým závodníkům problémy a závod nedokončili.

 

 

Závodu se zúčastnilo 16 závodníků z Rakouska, Německa a Česka. Výsledky byly podobné jako na mistrovství Rakouska. Závod vyhrál Alex Sadílek, na druhém místě skončil Ingo Hesse a na třetím místě Sebastian Meierdiercks.

 

Dobrou zprávou je, že mistrovství Rakouska ve třídě 2.4mR se příští rok uskuteční právě na Achencee v SCTWV.

 

 

Výsledky:
1. Alexander Sadílek – CZE 4
2. Ingo Hesle – GER 70
3. Sebastian Meierdiercks – GER 74

 

Celkové výsledky zde:
http://www.sctwv.at/fileadmin/files/regatta/html/139.html

 

Další obrázky zde:
http://www.sctwv.at/fileadmin/images/galerie/regatta/24mr_2019/index.html

 


nahoru
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
SOUHLASÍM VÍCE INFORMACÍ