Alessia Palanti vyhrála juniorské mistrovství Evropy v olympijské třídě ILCA 6

Eva Skořepová | 04.07.2021

Česká reprezentantka Alessia Palanti to dokázala! Vyhrála mistrovství Evropy juniorů do 19 let v olympijské třídě ILCA 6 (Laser Radial)! 
Závod začal ve Splitu v pondělí 28. 6., ale tři dny se nepodařilo odjet žádnou platnou rozjížďku. Až ve čtvrtek se konečně závodilo, odjely se tři rozjížďky ve větru kolem 8 m/s. Alessia dvě jízdy vyhrála a jednou byla druhá a v závodě vedla.

 

 

„První tři dny jsme nezávodili, protože nebyl vítr. Čekání na vodě bylo únavné. Zbylé tři dny se již závodilo, foukal silný vítr a v něm je hodně dobrá Eve MacMahon z Irska. V první jízdě měla smůlu, protože se jí rozbil stěžeň, ale v pátek zajela výborně a dostala se do čela. Poslední den jsme šly naštěstí na vodu dřív, foukalo méně, takže jsem ji dokázala předjet. Ona přidala 11. místo a díky tomu jsem ji porazila a poslední rozjížďku už jsem nemusela jet, protože jsem škrtala 4. místo. Další rozjížďka se ale nakonec stejně už nejela. Bylo to strašně těžké, ale měla jsem i potřebné štěstí, strašně jsem si to užila, dokázala jsem se zbavit stresu a dotáhnout závod do vítězného konce. Mám z toho obrovskou radost,“ zhodnotila závod Alessia.

 

 

 

Stupně vítězů:
1. Alessia Palanti, Česká republika
2. Eve MacMahon, Irsko
3. Alexandra Lukoyanová, Rusko

 

 

Mezi 72 startujícími dívkami byla také Markéta Kališová, která sbírala zkušenosti a skončila na 70. místě.

 

Ve Splitu závodilo i 217 chlapců. Zvítězil italský závodník Mattia Cesana. Naši závodníci bojovali v bronzové skupině. Na celkovém 158. místě skončil Jiří Himmel a na 189. místě Zdeněk Vysloužil.

 

Kompletní výsledky: https://2021-radial-youth.eurilca-europeans.org/results/


Fotografie: https://eurilca.smugmug.com/2021-European-Championships/2020-EurILCA-Radial-Youth-Europeans


 


nahoru
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
SOUHLASÍM VÍCE INFORMACÍ