Alessia Palanti vede na juniorském mistrovství Evropy

Eva Skořepová | 01.07.2021

Česká reprezentantka Alessia Palanti vede po prvních třech rozjížďkách mistrovství Evropy juniorů do 19 let v olympijské třídě ILCA 6 (Laser Radial)!
Závod začal ve Splitu již ve středu 30. 6., ale dva dny se nepodařilo odjet žádnou platnou rozjížďku. Až dnes se konečně závodilo a Alessia dvě jízdy vyhrála a jednou byla druhá. Vede tak s náskokem 7 bodů na druhou Italku Carlottu Rizzardi. Třetí je zatím Ruska Alexandra Lukoyanová.

 

„Dnes je 4. den závodu, ale za sebou máme jen jeden, kdy se něco odjelo. První tři dny jsme nezávodili, protože nebyl vítr. Čekání na vodě bylo únavné. Včera jsme odjeli tři rozjížďky. Vítr byl kolem 8 m/s. Dokázala jsem vyhrát dvě rozjížďky a mám z toho velkou radost. Výborně jede Eve z Irska, která měla včera smůlu, protože se jí rozbil stěžeň. Pokud ale dnes a zítra zajede dobře, může být klidně přede mnou. Ráda bych závody vyhrála, ale vím, že to bude těžké. Holky jsou velmi šikovné a vyhrát chtějí také. Do konce nám zbývají dva dny a všechno se může ještě změnit. Ale já se jen tak nevzdám,“ říká Alessia před startem dalšího dne.

 

 

Mezi 72 startujícími dívkami je také Markéta Kališová, která sbírá zkušenosti a je zatím na 68. místě.

Ve Splitu, přesněji v marině Kaštela závodí i 217 chlapců. Zde je první italský závodník Mattia Cesana. Na 147. místě je Jiří Himmel a na 178. Zdeněk Vysloužil.

 

 

 

S našimi závodníky je na místě trenérka Johana Rozlivková. Reprezentační trenér Štěpán Novotný se ze zdravotních důvodů nemohl zúčastnit.

 

 

 

 

Do konce závodu zbývají ještě dva dny. Tak držme všichni palce!

 

 

 

 

Kompletní výsledky: https://2021-radial-youth.eurilca-europeans.org/results/

 


nahoru
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
SOUHLASÍM VÍCE INFORMACÍ