29ery na mistrovství světa

Eva Skořepová | 07.09.2021

26.–31. srpna se ve Valencii konalo mistrovství světa v lodní třídě 29er, kterého se zúčastnilo 190 posádek, z toho tři české pod vedením trenérky Johany Nápravníkové Kořanové. 
Závodilo se převážně v odpolední bríze, jež s sebou přinášela poměrně velké vlny. Ty spolu se slabším větrem vytvářely velmi náročné podmínky. Po třech kvalifikačních dnech se dvě posádky – Lukáš Dadák a Dan Viščor (na 62. místě) společně s Lukášem a Michalem Krsičkovými (na 65. místě) – zařadili do stříbrné skupiny, zatímco třetí česká posádka Petr Tupý a Vojta Cibulka (na 167. místě) byla v perlové skupině.

 


 
Do finále se však vstupovalo pouze s umístěním z kvalifikace, tudíž̌ závod rozhodně nebyl u konce a bojovalo se o každý bod. Po třídenním finále se nejlépe umístila posádka bratrů Krsičkových, kteří skočili šestí ve stříbrné skupině a na 46. místě v celkovém pořadí, čímž překonali dosud nejlepší výsledek Járy Čermáka a Petra Košťála z mistrovství světa v Polsku, kde skončili na 71. místě.

 


 
Na svém prvním mistrovství světa na 29eru zajeli Lukáš Dadák a Dan Viščor 73. místo a Petr Tupý a Vojta Cibulka skončili na 173. místě.

 

Kompletní výsledky: http://rcnv.sailti.com/es/default/races/race-resultsall/text/zhik-29er-world-championship-es

 

Více informací a fotogalerie: http://rcnv.sailti.com/es/default/races/photogalleries

 


nahoru
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
SOUHLASÍM VÍCE INFORMACÍ