298 lodí ILCA na pohárovém závodě?

Eva Skořepová | 25.07.2021

Ano, zdá se to být neskutečné, ale v Polsku je tomu opravdu tak, a to se závod odjel ve všední dny!


Ve dnech 13.–15. 7. 2021 (od úterý do čtvrtka) se v polském Pucku jel pohárový závod v lodních třídách ILCA 4, ILCA 6 a ILCA 7 pořádaný Polskou asociací LT ILCA a zúčastnilo se jej 138 lodí ILCA 4, 122 lodí ILCA 6 a 38 lodí ILCA7.
Zázemí pro uspořádání závodu poskytl přístav v Pucku a bylo zde opravdu plno.

 

 
Závodníci ILCA 4 a 6 byli rozlosováni do dvou skupin, ve kterých se závodilo první dva dny, poslední den se již jel dle výsledků, tj. na zlatou a stříbrnou skupinu a odjelo se celkem sedm rozjížděk. Poslední den se jela pouze jedna rozjížďka, protože vítr více nedovolil. Celý závod se odjel za slabších povětrnostních podmínek 2–5 m/s, což přinášelo velkou nervozitu především na startech, které byly často několikrát opakovány.
 
Závodu se zúčastnili i naší závodníci Klára Himmelová a Jiří Himmel ve třídě ILCA 6 a byl to již třetí závod v řadě po závodech v Gdynii (Kaštele) a Warnemünde během 14 dnů v rámci letní závodní přípravy.

 


„Je jasné, že síly ubývají, ale cíl byl splněn, závodit ve velkém a kvalitním poli závodníků na moři, což se nám víc než daří. Noční přejezdy jsou dost náročné, vždyť nám po příjezdu domů ukazuje tachometr víc než 3 000 najetých kilometrů,“ říká Klára.

 

 

A Jiří přidává: „S výsledky  nejen z tohoto závodu jsme oba spokojeni, i když to vždycky může být lepší. Zlatá skupina pro oba vždycky potěší, 26. a 54. místo je super.“

 

Ještě nás čekal víkendový trénink poblíž Dziwnowa, kde jsme si užili vítr a vlny okolo dvou metrů a naše závodně tréninkové putování tím skončilo.

 

Výsledky závodů: https://www.upwind24.com/regatta/puchar-pskl-2021/results

 

Text Jiří Himmel
Fotky Facebook organizátora


nahoru
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
SOUHLASÍM VÍCE INFORMACÍ