chvilku strpení...

CZE 420 Class Clinic 2017

09.10.2017 10:03 | Dana Dvořáková

V termínu 25. - 29. 9. 2017 pořádala Česká asociace lodní třídy 420 v Jachetním klubu Černá v Pošumaví na Lipně 1st Czech Republic, Central and Eastern Europe Coaches and Sailors Clinic

Pod vedením špičkového řeckého kouče Nikose Drougkase se celkem 13 mladých jachtařů a 5 trenérů z České republiky a Maďarska učilo specifika závodění na čtyřistadvacítce.

 

 

V průběhu pěti dnů přišla postupně řada na správnou techniku obratů včetně obratu z hrazdy na hrazdu, halzování s nafouknutým spinakrem, dále se závodníci učili všechny varianty objíždění značek a samozřejmě se zkoušely i starty. Vše nejprve na suchu za Nikova výkladu a pomoci, posléze v reálu na vodě.

 

 

 

 

 

 

V teoretických sekcích se dále probírala některá úskalí závodních pravidel a velký důraz byl kladen též na nastavení a trim lodě. Všichni účastníci si průběh tohoto mezinárodního soustředění pochvalovali a hodnotili jej jako vysoce přínosné pro jejich další kariéru - závodní i trenérskou.

 

 

 

 

 

 

Navíc hlavní trenér kliniky navrhnul účast jedné ze zúčastněných posádek, sester Vychových, na prosincovém Youth Sailing World Championships v čínské Sanya.

 

Průběžné zprávy z celé akce jsou k nahlédnutí na facebookové stránce České asociace lodní třídy 420 www.fb.me/czech420sailing

 

Soustředění proběhlo ve spolupráci s Mezinárodní asociací lodní třídy 420 a Českým svazem jachtingu.

 


ZPĚT