chvilku strpení...

29er výběr závodníků - výzva

02.10.2017 11:34 | Dana Dvořáková

Vážení mladí jachtaři, trenéři i rodičové,
konec roku se blíží a s ním také výběr závodníků do Sportovního centra mládeže a pro přidělení svazových plachetnic lodní třídy 29er

Kdo má zájem a je ve věku nad 13 let, nechť vyplní do 22. října 2017 následující dotazník na http://www.iregata.cz/dotaznik/

 

Tato lodní třída vychovává dobré jachtaře, kteří se prosazují i v mezinárodním poli (Šimon Mareček a Jan Svoboda) a své výkony zúročují i v dalších lodních třídách (Sára Tkadlecová - olympijská kampaň 49erFX, Václav Brabec - Fireball, RS700 atp.). Z lodě 29er lze přecházet na jakoukoliv lodní třídu. Budeš-li chtít pokračovat do olympijského jachtingu, pak lze přejít na 49er, 470, nebo Nacra 17, nebo můžeš závodit s kamarády na lodích Fireball, RS500, RS700 a řadě dalších.

 

Pokud se chceš stát dobrým dvouposádkovým jachtařem, pak neváhej a přidej se k nám. Máš jedinečnou a neopakovatelnou šanci!!!

 

Vybraní jedinci obdrží svazovou loď a k dispozici je i placený trenér. To jsou položky, které vám hodně ušetří v závodním rozpočtu.

 

Přestupovat lze rovnou z Optimista, nebo RS Feva, či Cadeta. Preferujeme ale mladší závodníky. Ideální hmotnost posádky je 125 kg, ale i posádka která má 100 kg je schopna loď postavit a závodit v přijatelných podmínkách (bratři Krsičkové - 7. místo na MČR).

 

Pokud nemáte kosatníka, nebo kormidelníka, tak vyplňte dotazník a tuto informaci vepište do poznámek. Pokusíme se posádky nakombinovat, nebo zajistit zkušenějšího člena posádky, který vám hodně pomůže s rychlejším přechodem na novou třídu.

 

Chcete-li jet v první sezóně ještě MS, nebo ME na původní lodní třídě, pak to není na škodu. Jen je třeba absolvovat úvodní soustředění, kde se rozjezdíte a budete vědět jak pak dál trénovat.

 

Tak neváhejte a přidejte se k nám!!!

 

Za lodní třídu 29er

 

David Křížek - trenér SCM

 


ZPĚT