chvilku strpení...

Mezinárodní mistrovství České republiky 2017 - Flying Dutchman

11.09.2017 10:27 | Dana Dvořáková

O minulém víkendu, ve dnech 8. - 10. 9. se konalo na Nechranicích (YC Nechranice) Mezinárodní mistrovství České republiky v lodní třídě Flying Dutchman

Tentokrát bylo mistrovství zařazeno do série prestižních evropských pohárů EURO CUP a i tento fakt se pozitivně projevil na počtu závodících lodí, který se každoročně zvyšuje. Celkově se zúčastnilo 25 posádek, z toho 9 německých a 3 polské.     

 

 

První závodní den foukal JZ vítr o stabilní síle 8-9 m/s (v nárazech až 11m/s) a proto bylo možné vystartovat dle časového harmonogramu, který předpokládal start první rozjížďky prvního dne ve 12.05. Podařilo se uplachtit 2 pěkné rozjížďky. Bohužel v průběhu 3 rozjížďky došlo k změně větru až o 60° a proto bylo rozjížďka, s ohledem na regulérnost, přerušena. Následně se i přes veškerou snahu závodní komise nepodařilo postavit rozumně trať, protože vítr slábl a byl velmi směrově velmi nestabilní.

 

 

Druhý den začal z hlediska větrných podmínek velmi rozpačitě a vlajka AP byla stažena až po 3 hodině. Následovalo však ustálení větru JZ směru s hodnotami – stabilní 4-5 m/s, maximální nárazy kolem 8 m/s. V těchto podmínkách se podařilo ujet 2 solidní rozjížďky. Nutno však podotknout, že druhá rozjížďka dne (celkově 4.) musela být po dvoukolech zkrácena a to z důvodu rychle klesající síly větru a logické obavy, že by slibně rozjetá rozjížďka (při nezkrácení) mohla přijít vniveč.   

 

 

Pokud bylo možné začátek druhého dne považovat za rozpačitý, poslední závodní den byl z hlediska jachtingu tragický. Závodníky hned při ranním brífingu přivítal lehký déšť a v podstatě bezvětří.  Celkově byly tedy po třech závodních dnech uplachtěny 4 rozjížďky.

 

Velké poděkování patří organizátorovi – YC Nechranice – za velmi dobrou organizaci celé akce, dále pak přímo lodní třídě FD za příkladné připravení večerních aktivit a samozřejmě všem zúčastněným závodníkům, a to jak českým, tak zahraničním, kteří celý průběh závodu hodnotili velmi kladně.

 

 

Udělovaly se ceny ve dvou kategoriích – mezinárodní absolutní pořadí a české absolutní pořadí. Výsledky:

 

Mezinárodní absolutní pořadí

·         1. místo – CZE 21 – Jiří Hrubý, Roman Houdek

·         2. místo – GER 222 – Albert Felix, Lukas Merz

·         3. místo – CZE 23 – Karel Šimek, Pavel Beneš

 

České absolutní pořadí

·         1. místo – CZE 21 – Jiří Hrubý, Roman Houdek

·         2. místo – CZE 23 – Karel Šimek, Pavel Beneš

·         3. místo – CZE 11 – Petr Štorch, Tomáš Palkovský

 

 

V Praze dne 11.9. 2017

 

                                                                       Richard Waisser

                                                                       Garant závodu

 

Eurocup FD - Nechranice 2017

foto - Filip Roztočil

 

Více fotek najdete zde:

https://photos.google.com/ZPĚT