chvilku strpení...

MS VAURIEN - GUDOWO, POLSKO

02.08.2017 21:37 | Dana Dvořáková

V Gudowu na jezeru Lubie v Polsku minulý týden proběhlo MS lodní třídy Vaurien. Celkem závodilo 63 posádek. Z ČR se zúčastnily 4 posádky ( Karel a Jan Vaculovi, Jan a Lucie Machovští, Jindřich a Kateřina Formánkovi, Miroslav Šercl a Dušan Srb)

První den bylo slunečné a bezvětrné počasí, které neumožnilo odjet ani jednu rozjížďku a proto jsme si udělali výlet k moři. Další dny se odjelo v dešti celkem 10 rozjížděk z plánovaných 12. Počasí nám příliš nepřálo, bylo deštivo a vál jen mírný vítr. Poslední den se počasí zase umoudřilo a fouklo kolem 6 m/s a vyšlo i sluníčko. Zážitek ze startů v poli tolika lodí byl veliký.

 

 

Celý týden jsme si užili spolu s posádkami z celého světa. Každý večer jeden vybraný tým pohostil ostatní. Jeden večer jsme ochutnali palačinky se sýrem od Francouzského týmu, další večer sýr z Holandska a pivo z Německa. Český tým byl požádám od polského pořadatele, aby uvařil vepřo-knedlo-zelo. Češi se úkolu zhostili s vervou a podařil se vykouzlit lahodný pokrm, který všem chutnal. Nejlepší posádkou z Česka byli bratři Vaculovi, kteří skončili na 43 místě.

 

 


Kateřina Formánková, prezident
ALT Vaurien ČR


ZPĚT