chvilku strpení...

Malý report z úspěšného tažení české FD flotily na Ammersee 

08.06.2017 09:55 | Eva Skořepová

V posledním prodlouženém květnovém víkendu se za účasti 40 posádek (včetně 3 českých) uskutečnil již 56. ročník mezinárodního závodu FD-Eurocup na Ammersee.

 

Ammersee je poměrně velké jezero u Mnichova vyznačující se obvykle velmi slabým větrem a do směru velmi nestálým, což činí taktiku skutečně obtížnou. Nebýt faktu, že skuteční závodníci typu GER 202 J. Borowski, GER 87 H.P. Schwarz, NED 26 E. Kramer a GER 30 T. Schiffer jsou až na drobné výpadky neustále vepředu, nazval bych to snad i loterií. Letošní ročník tedy nebyl výjimkou, předpověď slibující slabý proměnlivý vítr severovýchodních směrů kupodivu vyšla, a tak jsme si pod téměř bezmračnou oblohou užili ve 2 závodních dnech 6 rozjížděk na hraně úpalu, smrti žízní a několika nervových zhroucení. 

 

Vitěz GER 30


S těmito náročnými podmínkami si z našich posádek nejlépe poradila CZE 9 Jelínek-Hackl a zaskórvala velmi pěkné 5. místo. Na sedmém místě výsledkové listiny se na nás směje posádka CZE 21 Hrubý-Houdek. Věrni programovému prohlášení „jachting začíná od 4 m/s“ jsme se závodem protrápili až do samého závěru. Tak jenom doufejme, že nenastalo u posádky falešné uspokojení po vítězství v konečném účtování EuroCupu 2016. Na jedenáctém místě se umístila loď japonských investorů Takenaka Promat CZE 11 Storch-Palkovský. V nedávné minulosti nás již přesvědčili, že dokážou načasovat formu na vrchol sezony, což bude v letošním roce Mistrovství světa v italském Scarlinu.

 


Přední umístění českých posádek FD dokazuje velmi slušnou mezinárodní úroveň českých Dačmenářů. Bližší informace ke stále se rozvíjející třídě Létající Holanďan v ČR jsou k dispozici na sailfd.cz. V případě zájmu je možno kontaktovat prezidenta třídy Petra Storcha – nautivela@seznam.cz

Jirka Hrubý, šéftrenér ALT FD

Kompletní výsledky viz přiložené pdf. 
Bohatá fotogalerie je ke shlédnutí zde: https://www.flickr.com/photos/diessen/albums/72157684269151955 
Podrobná zpáva ze závodu je pak na mezinárodních stránkách FD na http://www.sailifdco.com/euro-cup-diessen-report/

 ZPĚT