chvilku strpení...

Úspěšný start české FD flotily na mistrovství Rakouska

03.05.2017 11:56 | Eva Skořepová

Letošní ročník tradičního závodu Silberreiher Regatta 2017 lodní třídy Flying Dutchman se konal na rakouském jezeře Neusiedlersee v termínu 29. 4.–1. 5.

Na start se postavilo celkem 29 lodí ze šesti zemí. Účast pěti českých FD byla první řádnou prověrkou zimní přípravy posádek i lodí na sezónu.

 Neziderské jezero nabídlo chladné jarní počasí se sílou větru do cca 10 m/s. Celkem se odjelo 8 rozjížděk. Nejlepší česká posádka CZE 21 – Jiří Hrubý / Roman Houdek přišla poslední závodní den o medailové umístění (díky spornému RAF v 6. rozjížďce) a umístila se na celkovém 6. místě. Další české posádky se pak umístily na 8. místě CZE 11 Petr Storch / Tomáš Palkovský, na 11. místě pak CZE 9 Petr Jelínek / Miroslav Hackl. Jihočeská posádka CZE 7 Jan Čutka / Zdeněk Pavlíček předvedla skvělou jízdu zejména druhý závodní den a obsadila celkové 17. místo, posádka CZE 140 Jiří Plch / Václav Konig skončila 26.

 

Posádka CZE 21 – Jiří Hrubý / Roman Houdek
 

Na prvním místě se v konečném pořadí umístili mnohonásobní mistři světa – maďarská posádka HUN 70 - Szabolcs Majthényi / András Domokos před dalšími Maďary HUN 78 Antal Kardos / Csaba Polgar a mladou německou posádkou GER 222 – Felix Albert / Lukas Merz.

 Přední umístění českých FD dokazuje slušnou mezinárodní úroveň českých Dačmenářů. Bližší informace ke stále se rozvíjející třídě Létající Holanďan v ČR jsou k dispozici na sailfd.cz. V případě zájmu je možno kontaktovat prezidenta třídy Petra Storcha – nautivela@seznam.cz.

ZPĚT